Reklama
Reklama

Jacek Jaśkowiak weźmie udział w pikiecie poznańskich muzułmanów

Manifestacja \"Stop rasizmowi\" - protest po pobiciu Syryjczyka w Poznaniu
Manifestacja \"Stop rasizmowi\" - protest po pobiciu Syryjczyka w Poznaniu

O pikiecie, która zaplanowana jest na najbliższą niedzielę, pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Muzułamnie skupieni wokół Muzułmańskiego Centrum Kulturowo Oświatowego chcą wyrazić swój sprzeciw wobec aktów terroru, do których doszło ostatnio w Paryżu. Udział w pikiecie zapowiedział dziś prezydent Poznania.

Manifestacja rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14 na poznańskim Placu Wolności -Jako poznańska społeczność muzułmanek i muzułmanów chcemy pokazać, że nie pozostajemy obojętni na szerzące się zło. Żadnych konfliktów nie rozwiązuje terroryzm, użycie przemocy - skuteczne są jedynie pokojowe metody. Solidaryzujemy się z narodem francuskim i ze wszystkimi ofiarami ataków terrorystycznych na świecie. Opowiadamy się za tolerancją, wolnością i równością wszystkich obywateli bez względu na wyznanie czy kolor skóry. Sprzeciwiamy się ksenofobii i rasizmowi we wszystkich jego postaciach, w tym antysemityzmowi i islamofobii - wyjaśniają organizatorzy i zachęcają do udziału w pikiecie wszystkich poznaniaków, którym bliskie są wspomniane wartości. Zaproszenie do udziału w spotkaniu otrzymał też Jacek Jaśkowiak, który od razu odpowiedział, że popiera manifestujących, ale swój udział uzależnia od innych obowiązków. Dziś rzeczniczka prezydenta poinformowała, że prezydent pojawi się na pikiecie - Prezydent zabierze głos na demonstracji organizowanej w akcie protestu przeciwko zamachom w Paryżu - napisała Hanna Surma w liście przesłanym do poznańskich mediów. Jest to pierwsza tego typu manifestacja organizowana przez muzułmanów w kraju.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro