Reklama
Reklama

Andrzejkowy weekend w Poznaniu

fot. Belen L.Méndez / freeimages.com

Andrzejki dopiero w poniedziałek, ale wydarzenia z nimi związane zaplanowano na weekend. W Poznaniu odbywać się będą andrzejkowe spektakle, koncerty czy imprezy.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu najbardziej magicznym wieczorem w roku była noc z 29 na 30 listopada, a więc wigilia Św. Andrzeja. Od pewnego czasu Polacy wróżby łączą jednak z samymi obchodami imienin Andrzeja, dlatego lanie wosku odbywa się 30 listopada.

W Szkocji, skąd Andrzejki do nas przybyły, świętuje się przede wszystkim obficie jedząc i pijąc. W Polsce natomiast to dzień uważany za magiczny. Lejemy tego dnia wosk, stosujemy wróżbę z butami czy szereg innych mających m.in. pokazać, jaka czeka nas przyszłość.

Każdego roku Andrzejki wykorzystują właściciele klubów czy teatrów. Organizowane są koncerty, imprezy, spektakle, a także wydarzenia dla dzieci. Obchody można rozpocząć już w piątek. O 19.30 w Arenie wystąpi Thomas Anders & Modern Talking Band. Można tu będzie usłyszeć największe hity niemieckiej grupy. Imprezę dla dzieci w wieku 4 - 12 lat z laniem wosku przez klucz i odgadywaniem przyszłości z figur woskowych organizują doświadczone druhny. Początek o 18.00. Moc magicznych wrażeń dla przedszkolaków zapewnia natomiast Heca. Start o 16.30.

Prawdziwy "wysyp" andrzejkowych imprez nastąpi w sobotę. O godzinie 20.00 w klubie Blue Note odbędą się Andrzejki z Blue Wave Band. To impreza w stylu Blues Brothers z muzyką na żywo i setami DJ-skimi. Andrzejkową imprezę organizuje klub Pod Minogą. - Nasz wehikuł czasu znajduje się pomiędzy piętrami klubu! Jeżeli bliższe są Wam lata minione- zapraszamy na parter Minogi, a jeżeli chcecie poznać, co czeka was za 100 lat- proponujemy piętro klubu - wyjaśniają organizatorzy. Start o 21.00.

Na andrzejkowe lanie wosku dla dorosłych zaprasza Dom Kultury Jędruś. Będzie można potańczyć przy muzyce zespołu, a także powróżyć sobie z wosku. Na pakiet spektakl z koncertem zaprasza Mój Teatr. Najpierw, o 18.00, zaplanowano tu przedstawienie "Rokendrol albo mówi mi teściu", a po nim recital Marka Zgaińskiego "Trzeba uważać na serce".

Nie zapomniano też o maluchach. Na 11.00 zaplanowano "tropikalne" Andrzejki w Palmiarni Poznańskiej, a na 18.00 "magiczne" Andrzejki w Klubie na Podolanach. Z okazji Andrzejek na Pływalni Wodny Raj w Swarzędzu odbędzie się natomiast Rodzinne Wodne Party.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
31℃
19℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro