Reklama
Reklama

Królowej Jadwigi: pierwszy najemca w powstającym biurowcu

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Przy ulicy Królowej Jadwigi w centrum Poznania powstaje najnowszy poznański biurowiec - Maraton. Obiekt ma być gotowy pod koniec przyszłego roku, ale już teraz znany jest pierwszy najemca powierzchni biurowej.

W ubiegłym miesiącu wmurowano kamień węgielny na budowie nowego biurowca w centrum miasta - Maraton przy ulicy Królowej Jadwigi. Prace budowlane zaczęły się tu jednak już w styczniu i mają potrwać do ostatniego kwartału przyszłego roku.

Obiekt obecnie pnie się w górę. Znajdzie się w nim 25 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu. Będzie mieć 6 pięter i dwie kondygnacje podziemne z 300 miejscami parkingowymi oraz 12 punktami ładowania samochodów elektrycznych. Nie zabraknie też całej infrastruktury dla rowerzystów - z prysznicami i stacją naprawy rowerów.

Maraton stawia na nowoczesność, ale będzie nawiązywać również do historii. - W holu głównym budynku zostanie wyeksponowany fragment XIX-wiecznego muru Twierdzy Poznań, który odkryto podczas prowadzonych prac budowlanych, a na patio zostanie zaznaczony obrys umiejscowienia dawnych fortyfikacji - informuje Skanska, która stawia obiekt.

Już wiadomo, że pierwszym najemcą nowego biurowca będzie firma Duni EFF, która zajmie około 800 metrów kwadratowych powierzchni. Pracować tu będzie maksymalnie 90 pracowników firmy zajmującej się świadczeniem usług z zakresu finansów czy księgowości. Trwają też rozmowy z kolejnymi najemcami.

Projekt Maratonu powstał w pracowni CDF Architekci. W budynku stosowane będą ekologiczne rozwiązania, dzięki którym najemcy będą zużywać mniej energii i wody. Obiekt będzie się ubiegać o złoty certyfikat LEED. Zobacz jak ma wyglądać budynek:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro