Reklama

Sprzedaż Starego Browaru: "jedna z największych transakcji w Polsce"

Wracamy do sprawy sprzedaży Starego Browaru. Przypomnijmy, że obiekt ma nowego właściciela - fundusz Deutsche Asset & Wealth Management (Deutsche AWM). - To jedna z największych transakcji w Polsce - mówi ekspert ds. rynku nieruchomości.

290 milionów euro, czyli około 1 miliard 235 milionów złotych, musiał zapłacić nowy właściciel Starego Browaru za przejęcie obiektu. Obecnie najbardziej rozpoznawalne poznańskie centrum handlowe należy do funduszu Deutsche Asset & Wealth Management (Deutsche AWM). Więcej TUTAJ.

Zdaniem ekspertów ds. rynku nieruchomości sprzedaż Starego Browaru to duże wydarzenie. - To jedna z największych transakcji w Polsce, a jeśli chodzi o Poznań największa - mówi Krzysztof Celka, ekonomista zajmujący się rynkiem nieruchomości. - 290 milionów euro to duża kwota, ale trudno się do niej odnosić nie znając parametrów, m.in. dochodu, który jest ze Starego Browaru - dodaje.

Czy Stary Browar się zmieni? - Warto będzie utrzymywać dotychczasowy charakter obiektu, bo przez ostatnie lata powiązanie ze sztuką się sprawdziło.To jest coś, co wyróżnia to centrum handlowe na tle innych obiektów handlowych w Poznaniu i Polsce - zaznacza Celka.

To jednak od właściciela zależy, w jaką stronę będzie szedł w przyszłości. W środę pytaliśmy w naszej sondzie "Czy po przejęciu przez niemiecki koncern, Stary Browar nadal będzie dla Ciebie atrakcyjny?". Oddano w niej blisko 2000 głosów. Najwięcej, 43%, na odpowiedź " Trudno powiedzieć, wszystko zależy od tego jakie kroki podejmie nowy właściciel". Na drugim miejscu znalazła się odpowiedź "Nie, niemiecki koncern będzie nastawiony wyłącznie na zyski, przez co Stary Browar może stracić swój klimat", która uzyskała 35% głosów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
68.72 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro