Reklama
Reklama

Jan Urban: kluczem do wyniku będzie postawa w defensywie

fot. Roger Gorączniak, archiwum

Niespełna doba pozostała do wyjazdowego spotkania Lecha Poznań z CF Os Belenenses. Trener Jan Urban jest przekonany, że kluczem do ewentualnego będzie dobra gra w defensywie.

Rywal mistrza Polski nie należy do ligowych potentatów w swoim kraju. Mimo to szkoleniowiec Lecha spodziewa się trudnej przeprawy. - To drużyna z ligi portugalskiej, która gra w europejskich pucharach. Dla każdego zespołu z tej ligi należy się szacunek, bo to ekipy bardzo dobrze grające pod względem technicznym. Wrażenie robi szybkość Kucy, uwagę musimy zwrócić na Luisa Leala. Alternatywą jest też Tiago Caeiro dobrze grający głową, więc mogą na niego grać długą piłką. Oczywiście Carlos Martins - ogromne doświadczenie, Tiago Silva... To ciekawie grający zespół, a czy bym kogoś chciał... mu na razie nie mamy pieniędzy na zakupy (śmiech) - powiedział Jan Urban, cytowany przez lechpoznan.pl.

W Poznaniu oba zespoły podzieliły się punktami. Ekspercie spodziewają się wyrównanego spotkania również w czwartek. Z Portugalii dochodzą sygnały, że rywal odpuści spotkanie, aby skupić się na rodzimej lidze. Jan Urban nie myśli jednak w ten sposób. - Belenenses będzie chciało wygrać ten mecz tak samo jak i my. Gra w Europie to możliwość pokazania się, zdobycia doświadczenia. To coś, co każdy piłkarz lubi i niezależnie, kto w takim meczu gra, chce wygrać. Nie będę mówił o taktyce, co jest logiczne. Naszym kluczem do dobrego wyniku będzie dobra gra całego zespołu w defensywie i taka postawa, żeby było widać, że drużyna gra coraz lepiej, jest pewniejsza siebie, pokazuje doświadczenie zdobyte do tej pory w pucharach. Wtedy mamy szansę ograć Belenenses - stwierdził

Początek czwartkowego spotkania o 19:00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro