Reklama
Reklama

Akcja CBŚP m.in. w Poznaniu: zabezpieczono materiały wybuchowe

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji przeprowadziło akcję wymierzoną w osoby mogące zajmować się wytwarzaniem materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze pojawili się m.in. w Poznaniu. Zatrzymano 13 osób i zabezpieczono 3,5 kg materiałów wybuchowych.

Akcję przeprowadzono po wcześniejszym ustaleniu osób, które mogą zajmować się wytwarzaniem materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze CBŚP pojawili się w dziewięciu polskich miastach: Warszawie, Bydgoszczy, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Olsztynie, Opolu, Poznaniu i Szczecinie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


- Policjanci przeszukali mieszkania, piwnice i samochody należące do wytypowanych osób. Zabezpieczono m.in. 220 kg substancji chemicznych mogących posłużyć do wytworzenia materiałów wybuchowych, 3,5 kg samodziałowych materiałów wybuchowych, 2 kg czarnego prochu, prawie kilogram mieszaniny pirotechnicznej, a także amunicję bojową różnego kalibru. Podczas realizacji ujawniono też osiem jednostek broni palnej długiej, rewolwer oraz wiele elementów broni - wyjaśnia CBŚP.

Zatrzymano 13 osób. 6 z nich już usłyszało zarzuty, z czego dwie za nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. Pozostałe osoby również mogą usłyszeć zarzuty w najbliższych dniach. - Nielegalny proceder związany z wytwarzaniem środków wybuchowych jest stale monitorowany przez policjantów CBŚP zwalczających akty terroru. Śledczy zapewniają, że nie jest to ostatnia tego typu realizacja - zaznacza biuro.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
41.44 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro