Reklama
Reklama

Poznań: rusza montaż świątecznej iluminacji. Będą nowości

Takie ozdoby można było zobaczyć na Placu Wolności w ubiegłym roku | fot. Sylwia Klaczyńska
Takie ozdoby można było zobaczyć na Placu Wolności w ubiegłym roku | fot. Sylwia Klaczyńska

Już w ubiegłym roku świąteczna iluminacja pojawiającą się w Poznaniu na początku grudnia, została uzupełniona o nowe elementy. Wzrok przykuwały m.in. karoca i tron, które stanęły na Placu Wolności. W tym roku w mieście zobaczymy kolejne nowości. Nie zabraknie też Betlejem Poznańskiego, które rozpocznie się 6 grudnia.

Za część świątecznych dekoracji, które zaczną się pojawiać na poznańskich ulicach, odpowiada Zarząd Dróg Miejskich. Do 6 grudnia m.in. na ulicach Wrocławskiej, Szkolnej, Wodnej, Woźnej, Żydowskiej, Wronieckiej, Szewskiej czy Zamkowej i Św. Marcinie pojawią się elementy oświetleniowe przypominające o zbliżającym się Bożym Narodzeniu. - Podobnie jak rok temu zamontowane zostaną kule świetlne na Podgórnej i Alejach Marcinkowskiego, a na placu Kolegiackim ustawione zostaną choinki świetlne. Koszt montażu, demontażu i utrzymania świątecznego oświetlenia to kwota ok. 200 tysięcy złotych - informuje Urząd Miasta.

Zupełnie nowe dekoracje pojawią się na placach Bernardyńskim i Wielkopolskim, a także na Chwaliszewie i Śródce. Dodatkowe ozdoby pojawią się na Placu Wolności oraz na Starym Rynku. - Będą elementem Betlejem Poznańskiego, które zostanie uroczyście zainaugurowane 6 grudnia. Atrakcjami otwarcia będzie między innymi koncert chóru Gospel Joy, uroczyste rozświetlenie choinki oraz Wielka Zimowa Parada. Podczas inauguracji nie zabraknie śnieżynek i elfów towarzyszących Św. Mikołajowi, który w tym wyjątkowym dniu będzie czekał na naszych najmłodszych gości. Będą świąteczne niespodzianki, animacje i zabawy oraz lodowa aleja na ul. J.B. Quadro i tradycyjna Szopka Betlejemska - dodaje.

W ramach Betlejem zorganizowany zostanie "zimowy plac zabaw" z labiryntem i pingwinkami. Będzie też "dzwon życzeń" oraz spektakle - m.in. "Opowieść o Rudolfie" i "Dziadek do orzechów".

Zobacz jakie nowości zobaczymy na ulicach (na żółto zaznaczono miejsca, w których pojawią się nowe ozdoby):

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
20.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro