Reklama
Reklama

Zatruta Warta: debata w WTK od 20.00

O godzinie 20.00 na antenie Telewizji WTK rozpocznie się debata z udziałem ekspertów na temat zatrucia Warty w Poznaniu i przyszłości rzeki.

Od tygodni informujemy o problemach dotyczących m.in. poznańskiego odcinka Warty. Pod koniec października doszło do zatrucia rzeki, w wyniku czego zdechło kilkanaście ton ryb. Choć instytucje zajmujące się ochroną środowiska przyznają, że są bardzo blisko jednoznacznego wskazania kto odpowiada za skażenie rzeki, wciąż nie ujawniono o jaką firmę chodzi.

Miasto deklaruje wydanie 100 tysięcy złotych na zarybienie rzeki, a także zapowiada, że przeprowadzi inwentaryzację wszystkich wlotów do Warty. Specjalny serwis dotyczący zanieczyszczenia rzeki utworzono na portalu wtkplay.pl (TUTAJ).

Już we wtorek o godzinie 20.00 na antenie Telewizji WTK odbędzie się godzinna debata poświęcona Warcie. Weźmie w niej udział 17 ekspertów, a wśród nich przedstawiciele wszystkich szczebli samorządu zajmujących się ochroną środowiska. Nie zabraknie policji, strażaków, ekologów, przedstawicieli związku wędkarskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska czy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Debatę prowadzić będą Roman Wawrzyniak oraz Dariusz Milejczak. Wspólnie z gośćmi starać się będą odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. tego jak długo potrwa przywracanie rzeki do stanu sprzed zatrucia, ile czasu potrwa zarybianie oraz czy rzeka jest bezpieczna.

Czy wierzysz, że sprawca katastrofy ekologicznej na Warcie zostanie ukarany?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.05 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro