Reklama
Reklama

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych w grudniu w Poznaniu

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Już za mniej niż 3 tygodnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbywać się będzie kolejna edycja Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Już teraz warto zarezerwować sobie czas na weekend 11-13 grudnia. Festiwal to bowiem każdego roku kopalnia świątecznych pomysłów i prezentów.

W piątek, 11 grudnia, w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpocznie się Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. MTP przez weekend będą wypełnione po brzegi pięknymi przedmiotami - tymi mniejszymi i większymi, tańszymi i droższymi. Każdy znajdzie coś dla siebie lub swoich bliskich wśród tysięcy unikatowych przedmiotów.

Rzeźby, obrusy, tkaniny, malowidła, obrazy, witraże, lampy, mozaiki, świece, a nawet wypiekane cuda - to wszystko i o wiele więcej czeka na zwiedzających. Bogatą ofertę stanowią też ozdoby bożonarodzeniowe. Miłośnicy rękodzieła ludowego również nie będą narzekać. Jeśli nie chcemy kupić gotowych wyrobów, a sami stworzyć coś ciekawego - na festiwalu będziemy mogli się wyposażyć w niezbędne materiały artystyczne.

- Festiwal to wielka galeria niepowtarzalnych przedmiotów, w której ponad 300 artystów irękodzielników zaprezentuje ceramikę, szkło, unikatową odzież i dodatki, torebki, różnorodną biżuterię, malarstwo, grafikę, ręcznie wykonane zabawki, artykuły dekoracji wnętrz oraz ozdoby świąteczne. Goście Festiwalu będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach , podczas których zapoznają się z technikami zdobienia przedmiotów, filcowania, scrapbookingu, tworzenia biżuterii ioryginalnych bożonarodzeniowych ozdób - wyjaśniają organizatorzy

Podczas festiwalu tworzony będzie Świąteczny Łańcuch Dobrych Serc. Każdy może wykonać w domu swój fragment łańcucha i przynieść go na MTP - tam wszystkie części utworzą jedną całość.

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych będzie się odbywać na Międzynarodowych Targach Poznańskich w tym samym terminie co Cavaliada - największa impreza jeździecka w naszym kraju. Bilety na festiwal będą kosztować 9 złotych (normalny) oraz 6 złotych (ulgowy - dla uczniów szkół podstawowych, emerytów i rencistów). Festiwal będzie otwarty w godzinach 12.00 - 19.00 w piątek, 10.00 - 19.00 w sobotę oraz 10.00 - 18.00 w niedzielę.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro