Reklama

Pływanie: rekord Polski w Termach Maltańskich

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

W weekend na Termach Maltańskich rozgrywane było pływackie Grand Prix Polski. Zmierzyło się w nim kilkuset zawodników, na czele z uczestnikami igrzysk olimpijskich. Największym wydarzeniem było ustanowienie przez Alicję Tchórz nowego rekordu kraju.

Zawody z cyklu Grand Prix Polski są jednocześnie zawodami eliminacyjnymi do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku grudnia w Izraelu.

Fantastyczną formę zaprezentowała Alicja Tchórz, która ustanowiła nowy rekord Polski na 200 metrów stylem grzbietowym płynąc w czasie 2:05.24. Zawodniczka Juvenii Wrocław z tym rewelacyjnym czasem oczywiście zakwalifikowała się na Mistrzostwa Europy. Wśród kobiet wysoką dyspozycję zaprezentowała Aleksandra Urbańczyk, która zapewniła sobie start w Izraelu na 3 dystansach. Zawodniczka AZS-u Łódź zrobiła minimum na 50 metrów stylem motylkowym i dowolnym oraz na 100 metrów stylem zmiennym. Awans do Mistrzostw Europy zapewniła sobie również Anna Dowgiert, która zajęła drugie miejsce na 50 metrów stylem motylkowym za Aleksandrą Urbańczyk.

Wśród mężczyzn bardzo dobry rezultat zanotował Radosław Kawęcki, który na swoim koronnym dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zdeklasował rywali uzyskując czas 1:51.55, który oczywiście zapewnił mu kwalifikacje do Mistrzostw Europy. Sporą niespodzianką był bardzo dobry występ Sebastiana Szczepańskiego. Dwudziestolatek z Zielonej Góry uzyskał minimum na 50 metrów stylem dowolnym wygrywając m.in. z Kacprem Majchrzakiem. Zawodnik Warty Poznań zanotował w sobotę 2 dobre starty, ale nie uzyskał kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Jutro wystartuje na swoim koronnym dystansie 100 metrów stylem dowolnym i ma dużą szansę na wyjazd do Izraela.

Po znakomitych występach w sobotę okraszonych Rekordem Polski Alicji Tchórz wszyscy ostrzyli sobie zęby na niedzielne starty. Podczas drugiego dnia Grand Prix nie padły aż tak spektakularne rezultaty, ale polska czołówka potwierdziła wysoką formę przed Mistrzostwami Europy.

Wysoką dyspozycję na basenach sportowych w Termach Maltańskich potwierdziła wczorajsza rekordzistka Polski Alicja Tchórz. Podczas niedzielnego występu wygrała wyścig na 100 metrów stylem grzbietowym i uzyskała kwalifikację do Mistrzostw Europy w Izraelu. Na tym samym dystansie u mężczyzn bezkonkurencyjny był Radosław Kawęcki, który z łatwością zrobił minimum z czasem 51,00. Swoją wysoką formę potwierdził Sebastian Szczepański, która na 100 metrów stylem dowolnym pokonał m.in. Kacpra Majchrzaka i z czasem 46,79 zakwalifikował się do Mistrzostw Europy w Netanya. Zawodnik Warty Poznań może mówić o sporym pechu. W wielu wyścigach zajmował miejsce na podium, ale nie udało mu się uzyskać kwalifikacji do najważniejszych zawodów w tym półroczu.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro