Ciekawe spotkanie i wygrana Akademiczek

Piąte zwycięstwo w sezonie 2015/16 rozgrywek grupy B I ligi koszykówki kobiet odniosły zawodniczki Enea AZS Poznań, które pokonały na własnym parkiecie UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które po kilku minutach prowadziły już 7:0 i do końca kwarty nie oddały prowadzenia. W drugiej części gospodynie zdecydowanie przyśpieszyły w ataku, zacieśniły obronę i na przerwę to Enea AZS schodził z zaliczką.

Trzecia kwarta była najbardziej wyrównana ze wszystkich. Koszykarki z Aleksandrowa zmniejszyły stratę i przed ostatnią odsłoną wciąż miały szanse na korzystny rezultat. W niej jednak ponownie wyższy bieg wrzuciły Akademiczki i przypieczętowały zwycięstwo.

Akademiczki mają na swoim koncie 5 wygranych i dwie porażki. 12 punktów daje obecnie 4. lokatę w tabeli. Prowadzi Ostrovia Ostrów Wlkp. legitymująca się bilansem 8-0.

ENEA AZS Poznań - UKS BASKET ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI 64:51 (12:17, 23:11, 8:13, 21:10)

Enea AZS: K. Woźniak 9, K. Budeń 7, K. Banach 10, I. Płóciennik 2, W. Wiśniewska 6, A. Pietraszek 8, D. Marciniak 17, K. Stefańczyk 0, A. Plucińska 2, K. Artyszko 0, M. Pawlikowska 0, M. Wojdalska 3

UKS Basket: P. Wołosiuk 2, K. Bednarczyk 5, N. Tyczkowska 1, I. Walentowska 15, J. Maryniewska 0, M. Ratajczak 2, E. Canert 0, M. Pisera 12, A. Maciejewska 0, M. Batóg 0, I. Zdrodowska 4, W. Telenga 10.