Reklama
Reklama

Trzy śmiertelne wypadki z udziałem pieszych

fot. Arek
fot. Arek

Tragicznie rozpoczął się weekend w Wielkopolsce. Od piątku zginęło na drogach trzech pieszych. Policjanci apelują o ostrożność.

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek około godziny 17 w Suchym Lesie. Samochód potrącił pieszego na ulicy Obornickiej. 70-letni mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala - informuje Marek Kowaliński z biura prasowego wielkopolskiej policji.

To nie jedyne tragiczne zdarzenie z udziałem pieszych w Wielkopolsce. W piątek około godziny 22 samochód śmiertelnie potrącił mężczyznę na drodze krajowej 25 w miejscowości Czekanów. Do kolejnego tragicznego wypadku doszło w sobotę około godziny 7 pieszy zginął potrącony przez samochód na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Niedźwiady.

Do śmiertelnego wypadku doszło też w piątek pod Kaliszem. Jak już wcześniej informowaliśmy w miejscowości Kamień po zderzeniu dwóch samochodów zginęły trzy osoby.

Apelujemy do wszystkich o ostrożność. Warunki pogodowe nie są sprzyjające dlatego prosimy kierowców o rozsądek na drogach. Natomiast do pieszych apelujemy, by pamiętali o elementach odblaskowych, które mogą uratować życie - dodaje Kowaliński.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
28.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro