Reklama
Reklama

Miał w domu 5 kilogramów narkotyków. Posiedzi 12 lat?

fot. KWP Poznań

5 kilogramów narkotyków, pistolet i kilka sztuk amunicji - taką "kolekcję" posiadał w swoim domostwie 37-letni mieszkaniec Szamotuł. Podejrzanemu grozi nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Szamotułach obserwowali mężczyznę od pewnego czasu. Podejrzewano, że może być on w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. - W poniedziałek zapadła decyzja o potwierdzeniu zebranych informacji. 37-latek został zatrzymany chwilę po tym, jak wyszedł ze swojego mieszkania. W plecaku miał worek foliowy, w którym znajdował się ponad kilogram amfetaminy - relacjonuje Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Funkcjonariusze przeszukali należące do podejrzanego garaż i mieszkanie. Znaleziono i zabezpieczono w nich paczki m.in. z amfetaminą i haszyszem, a także pistolet i kilka sztuk amunicji. Za wprowadzenie na rynek znacznej ilości narkotyków grozi do 12 lat więzienia.

- Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Policjanci znaleźli łącznie ponad 3,5 kilograma amfetaminy, blisko 1,5 kg marihuany oraz 0,2 kg haszyszu - stwierdził młodszy aspirant Święcichowski. Wartość zabezpieczonego towaru to ok. 250 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
20.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro