Reklama
Reklama

Żużlowa ekstraliga w Poznaniu?

fot. Piotr Sagalara, archiwum
fot. Piotr Sagalara, archiwum

Choć decyzja o ewentualnym starcie PSŻ Poznań w przyszłorocznych rozgrywkach nie została jeszcze podjęta, nie jest wykluczone, że kibice w stolicy Wielkopolski będą mogli śledzić zmagania drużyny ligowej. Zainteresowana startami na Golęcinie jest Betard Sparta Wrocław.

Jak informuje WP Sportowefakty.pl, włodarze wicemistrza Polski prowadzą rozmowy z Poznańskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Betard Sparta nie będzie mogła w sezonie 2016 korzystać z remontowanego Stadionu Olimpijskiego i szuka zastępczej lokalizacji dla spotkań rozgrywanych w roli gospodarza. Najbardziej prawdopodobną opcją jest Poznań.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na przeszkodzie może stanąć stan obiektu zarządzanego przez POSiR. Dzięki środkom z budżetu obywatelskiego udało się m.in. wyremontować tor, trybuny czy wieżyczkę sędziowską, jednak wciąż brakuje wielu niezbędnych w PGE Ekstralidze elementów. Ciężar ich zapewnienia ciążyłby na wrocławskim klubie. Teraz wszystko zależy od kalkulacji dotyczących opłacalności takiego rozwiązania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
35.23 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro