Reklama

Fundacja Redemptoris Missio wybuduje Domek Doktora w Nepalu

fot. Jarek Pawlak, Mała Polska w Nepalu
fot. Jarek Pawlak, Mała Polska w Nepalu

Poznańska fundacja Redemptoris Missio organizuje pomoc dla jednej z nepalskich miejscowości, która ucierpiała w kwietniowym trzęsieniu ziemi. Celem fundacji jest wybudowanie Domku Doktora, w którym pracować będą związani z fundacją lekarze.

Tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi nawiedziło Nepal w kwietniu 2015 roku. W jego wyniku życie straciło prawie 10000 osób, a setki tysięcy straciły dorobek życia. Zniszczona została też infrastruktura publiczna. Zaraz po trzęsieniu ziemi w Nepalu pracowała grupa lekarzy związana z poznańską fundacją, która w trudnych warunkach niosła pomoc Nepalczykom.

Po powrocie fundacja uznała, że konieczne jest kontynuowanie działań i stworzenie miejsca, w którym lekarze mogliby pracować. Domek Doktora ma powstać w miejscowości Dumre -Koszt budowy Domku Doktora wstępnie szacowany jest na 20 tysięcy złotych. W związku z blokadą ekonomiczną wprowadzoną przez Indie na paliwo oraz wzrostem cen materiałów budowlanych kwota ta może ulec podwyższeniu. W tej chwili paliwo w Nepalu dostępne jest jedynie na czarnym runku i kosztuje od 5 do 7 dolarów za litr. Mimo trudności w Dumre ruszyły już pierwsze prace - informuje Justyna Janiec-Palczewska z fundacji. Domek Doktora realizowany jest wspólnie z fundacją Mała Polska i jest elementem większego projektu -Domek Doktora powstanie w Domu Polskim usytuowanym w centralnej części wioski. Oprócz domów mieszkańców i Domu Polskiego odbudowana zostanie również miejscowa szkoła. Naszym i twórców Małej Polski marzeniem jest aby pomoc była długoletnia i systematyczna, dostępna nie tylko dla mieszkańców w Dumre, ale również innych wsi wokół Katmandu. W Małej Polsce będzie powiewać polska flaga, będą leczyć polscy lekarze, a mieszkańcy zamieszkają w nowych domach dzięki pomocy Polaków - dodaje Janiec-Palczewska.

Niestety do realizacji projektu potrzebne są spore środki finansowe, a wesprzeć fundację można za pomocą wpłat na konto. Wpłat można dokonywać na konto09 1090 2255 0000 0005 8000 0192 z dopiskiem "Pomoc dla Nepalu".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
12℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.83 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro