Reklama
Reklama

Strefa Tempo 30 zostanie poszerzona. Zmiany już w przyszłym roku

Miasto powiększy strefę Tempo 30 w centrum. Przetarg w tej sprawie ogłosił już Zarząd Dróg Miejskich.

Ograniczenie prędkości do 30 km/h zostanie wprowadzone na ulicach św. Marcin, Ratajczaka i Alejach Marcinkowskiego. Teraz w tej okolicy samochody mogą jeździć z prędkością 50km/h czyli taką, która obowiązuje w terenie zabudowanym. Strefa Tempo 30 nie będzie nowością. Dwa lata temu po raz pierwszy wprowadzono ją na obszarze między Solną a Marcinkowskiego, co zdaniem władz miasta wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Zmiana jest jak najbardziej pozytywna dla mieszkańców. My też jako Rada Osiedla wielokrotnie się wypowiadaliśmy na ten temat i popieraliśmy tę idę. Oczywiście każda koncepcja ma pewne rzeczy, które wymagają uwagi i zmiany - tłumaczy Jan Zujewicz, Rada Osiedla Stare Miasto.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Z pomysłu na poszerzenie strefy nie do końca są zadowoleni wszyscy kierowcy. Ich zdaniem kolejne ograniczenia mogą zwiększyć korki. Zmiany w organizacji ruchu mają wejść w życie w przyszłym roku. Planujemy, że uruchomimy tę strefę na wiosnę przyszłego roku. Z resztą warunki pogodowe najprawdopodobniej i tak nie uniemożliwiałyby realizacji tych projektów wcześniej, dlatego żeby wprowadzić poziomą organizację ruchu potrzebujemy dodatniej temperatury i sytuacji, w której nawierzchnia jest sucha - mówi Tadeusz Nawalaniec zastępca dyrektora do spraw inżynierii ruchu ZDM.

W kolejnych latach strefa Tempo 30 ma być poszerzona o kolejne ulice. Ograniczenia mają objąć też Garbary i ulicę Królowej Jadwigi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
50.27 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro