Reklama
Reklama

Najlepsi polscy pływacy przyjadą do Poznania

fot. Termy Maltańskie, archiwum
fot. Termy Maltańskie, archiwum

W najbliższy weekend na Termach Maltańskich rozgrywane będzie Grand Polski w pływaniu. Do stolicy Wielkopolski przyjedzie krajowa czołówka na czele z Radosławem Kawęckim.

Publiczności zaprezentuje się w sumie 680 pływaków ze 112 klubów. - To największe zawody pod względem liczby startujących w całej historii Grand Prix. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w aż 34 konkurencjach na krótkim basenie. Impreza, która ma ponad 20-letnią tradycję po raz drugi z rzędu będzie gościć na basenach sportowych w Poznaniu - powiedział Łukasz Kubiak z Term Maltańskich.

Podczas poznańskich zawodów zawodnicy będą rywalizować o nominacje na grudniowe mistrzostwa Europy. W Termach stawi się 20 reprezentantów kraju, a wśród nich ośmiu olimpijczyków. Najwięcej emocji budzi występ wspomnianego już Kawęckiego, tegorocznego wicemistrza świata na 200 metrów stylem grzbietowym. Ponadto kibice będą mogli dopingować m.in. Pawła Korzeniowskiego i Alicję Tchórz. O tej ostatniej było ostatnio głośno po tym jak zwróciła uwagę na niskie premie wypłacane pływakom.

Oczy fanów pływania ze stolicy Wielkopolski będą skierowane na Kacpra Majchrzaka. Zawodnik Warty Poznań będzie walczyć o kwalifikację do mistrzostw Starego Kontynentu na 50 metrów stylem dowolnym.

W sobotę i niedzielę rywalizacja rozpocznie się o 9:30. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest bezpłatny.

  • Aktualizacja
    czwartek, 19.11.2015 r., godz. 11.29
    Aktualizacja
    czwartek, 19.11.2015 r., godz. 11.29
    .

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro