Reklama
Reklama

SKANSKA kupi teren dawnego dworca PKS

Telewizja WTK ustaliła, że wkrótce może dojść do sprzedaży terenu po dawnym dworcu PKS. Zainteresowana zakupem jest Skanska, a intensywne negocjacje w tej spawie toczą się od października.

PKS już kilkukrotnie próbował sprzedać działkę w przetargach, ale do tej pory działka pozostaje własnością miejskiej spółki. W tej chwili władze PKS-u negocjują z firmą Skanska, która jest zainteresowana przejęciem całego terenu, a wkrótce może dojść do podpisania umowy przedwstępnej - Uzgodniliśmy ostatnie szczegóły, 13 listopada wpłynęły od strony umowy ostateczne, które jutro będziemy powtórnie zczytywać, nanosić ewentualne uwagi. Zamierzenie stron jest takie, aby do końca tygodnia parafować umowę - powiedział Hieronim Urbanek, prezes PKS Poznań.

Choć o tym, ze Skanska jest zainteresowana kupnem działki po dworcu PKS mówi się od dłuższego czasu, to prezes PKS nie chce potwierdzić, że to właśnie ta firma jest zainteresowana działką. Sprawy nie komentują również przedstawiciele inwestora. Bardziej rozmowny jest prezydent Poznania - Zależy nam na takich partnerach, którzy nie będą bankrutować, a Skanska jest również gwarantem jakości Gwarantem tego, że to zostanie zrealizowane w odpowiednim terminie - mówi Jacek Jaśkowiak.

Z pierwszych informacji wynika, że Skanska chce na terenie dawnego dworca wybudować biurowiec i bloki mieszkalne. Łukasz Mikuła, który specjalizuje się w planowaniu przestrzennym, nie ukrywa zadowolenia z planów inwestora - Jeżeli dla terenu dawnego PKS-u znalazł się jeden inwestor, który dysponuje takimi zasobami finansowymi, umożliwiającymi kompleksowe zagospodarowanie tego terenu, to jest to bardzo dobra wiadomość. Teren nie zostanie rozparcelowany, nie zostanie zabudowany w sposób chaotyczny. Ja myślę, że przy tego typu inwestorach możemy też liczyć na bardzo dobrą architekturę - mówi radny Platformy Obywatelskiej.

Jest też szansa, że na terenie starego dworca powstanie nowa siedziba Teatru Muzycznego, a jej budowę sfinansuje Skanska. Współpracę z inwestorem już jakiś czas temu zapowiadał dyrektor teatru Przemysław Kieliszewski. W tej chwili nie udało nam się potwierdzić, czy odpowiednie zapisy znajdują się w negocjowanej umowie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro