Reklama

Napastnik z Wrześni usłyszał zarzut napaści na tle rasowym

W poniedziałek pisaliśmy na naszych łamach o napaści na małżeństwo z Indii, do którego doszło w weekend na terenie Wrześni. Mężczyzna usłyszał już zarzut napaści na tle rasowym, za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że do napadu doszło w minioną niedzielę około godziny 20 - Małżeństwo z Indii przechodziło ulicą Sądową we Wrześni. W pewnym momencie podszedł do nich 24-latek, który wykrzykiwał pod adresem pary narodowościowe hasła i uderzył mężczyznę - relacjonował na naszych łamach Adam Wojciński z policji we Wrześni. Mężczyzna został szybko zatrzymany, okazało się, że to 24-letni mieszkaniec Wrześni, który w chwili napadu był pijany.

Po wytrzeźwieniu napastnik został przesłuchany, przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień. Sprawą zajmuje się Prokuratura Poznań Stare Miasto, która zajmuje się badaniem przestępstw o charakterze rasowym. Mężczyzna usłyszał zarzut napaści na tle rasowym, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro