Reklama
Reklama

Poznań solidarny z Paryżem: zawyły syreny

W poniedziałek w południe w Poznaniu zawyły syreny alarmowe. Ciągły sygnał trwający minutę upamiętnił ofiary zamachów, do których doszło w piątek w Paryżu. Dodatkowo wystawiona została księga kondolencyjna, w której można się wpisywać.

Już w niedzielę pisaliśmy o poznaniakach solidaryzujących się z mieszkańcami Paryża, w którym w piątek doszło do zamachów terrorystycznych. W ich wyniku zginęło 129 osób, a kolejnych kilkaset (około 350) wciąż jest w szpitalach. Wielu rannych jest w stanie krytycznym.

W sobotę i niedzielę poznaniacy ustawiali znicze przy Domu Bretanii, w którym mieści się honorowy konsulat Francji. W sobotę w geście solidarności z Francuzami budynek Teatru Polskiego został podświetlony w kolorach flagi Francji. Kolejnym przejawem solidarności z mieszkańcami Paryża i całej Francji będzie włączenie syren alarmowych w naszym mieście. Jak informuje Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UM, syreny zostaną uruchomione w poniedziałek w południe na minutę, by upamiętnić ofiary zamachów.

Również w poniedziałek, prawdopodobnie w godzinach popołudniowych, wystawiona zostanie księga kondolencyjna, w której poznaniacy będą mogli się wpisywać. - Przed południem powinna zapaść decyzja związana z wyborem miejsca, w którym wyłożona zostanie księga. Chcemy, by pojawiła się w najbardziej dostępnym miejscu dla mieszkańców - wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik wojewody. Gdy tylko decyzja zapadnie, poinformujemy o niej na portalu.

 • Aktualizacja
  poniedziałek, 16.11.2015 r., godz. 12.07
  Aktualizacja
  poniedziałek, 16.11.2015 r., godz. 12.07
  Księga kondolencyjna została wyłożona w Domu Bretanii (Stary Rynek 37, wejście od ul. Wielkiej). Można się do niej wpisywać od 9.00 do 17.00 do 27 listopada.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 16.11.2015 r., godz. 12.09
  Aktualizacja
  poniedziałek, 16.11.2015 r., godz. 12.09
  Syreny alarmowe upamiętniające ofiary zamachów w Paryżu zawyły zgodnie z zapowiedziami. Ciągły sygnał trwał minutę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro