Gracze Lecha wywalczyli awans na Euro 2016

W rewanżowym spotkaniu baraży o Euro 2016 reprezentacja Węgier przed własną publicznością pokonała 2:1 Norwegię i zapewniła sobie awans na francuski turniej. W barwach gospodarzy zagrało dwóch graczy Lecha Poznań.

Po zwycięstwie w pierwszej konfrontacji Madziarzy byli bardzo blisko realizacji swojego celu. Jeszcze mocniej zbliżyli się do niego w 14. minucie spotkania, kiedy to do bramki rywala bardzo efektownym, mierzonym strzałem posłał piłkę Tamas Priskin.

Losy rywalizacji praktycznie rozstrzygnęły się w 83. minucie za sprawą samobójczego trafienia Markusa Henriksena. Norweski napastnik zdobył co prawda kilkaset sekund później bramkę kontaktową, jednak w ostatecznym rozrachunku nie miała ona znaczenia.

Cały mecz rozegrali Tamas Kadar i Gergo Lovrencics. Obaj byli ważnymi elementami swojego zespołu, a lewy obrońca Kolejorza popisał się kluczowym zagraniem przy pierwszym trafieniu.

Węgry - Norwegia 2:1 (1:0)

Węgry: Gabor Kiraly - Attila Fiola, Richard Guzmics, Adam Lang, Tamas Kadar, Akos Elek (Adam Pinter 46"), Gergo Lovrencsics, Laszlo Kleinheisler (Krisztian Nemeth 75"), Adam Nagy, Balazs Dzsudzsak, Tamas Priskin (Daniel Bode 62")

Norwegia: Orjan Nyland - Omar Elabdellaoui, Vegard Forren, Even Hovland, Haitam Aleesami, Alexander Tettey, Per Ciljan Skjelbred (Jo Inge Berget 80"), Stefan Johansen, Martin Odegaard (Pal Andre Helland 46"), Mohamed Elyounoussi (Marcus Pedersen 46"), Markus Henriksen

Bramki: Priski, 14", Henriksen 83" (samobójcza) - Henriksen 87"