Reklama
Reklama

Pożar mieszkania na Starym Mieście: strażacy uratowali kota!

fot. KM PSP Poznań

W piątek przed godziną 10.00 przy ulicy Grobla doszło do pożaru w jednym z mieszkań. Bez problemów z lokalu ewakuowano mieszkańców. Strażacy mieli jednak problem ze znalezieniem... kota, który również tam mieszkał. Ostatecznie zwierzę odnaleziono, ale niezbędna okazała się tlenoterapia.

Do zdarzenia doszło przed 10.00 w piątek. Strażaków poinformowano o pożarze w jednym z mieszkań przy ulicy Grobla. W lokalu przebywali mieszkańcy, których szybko ewakuowano. Natychmiast podjęto akcję gaszenia ognia i równocześnie szukano ostatniego lokatora mieszkania. Był to kot.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Po dłuższej chwili zwierzę odnaleziono. Kot nie był jednak w najlepszym stanie. - Otrzymał fachową pomoc - tlenoterapia okazała się zbawienna i po kilkudziesięciu minutach zwierzę odzyskało siły. Kot cały i zdrowy został przekazany właścicielowi - wyjaśniają poznańscy strażacy.

Właściciele mieszkania nie mogą obecnie do niego wrócić. Trafią prawdopodobnie do lokalu zastępczego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro