Reklama
Reklama

Zaliczenie egzaminu za seks? Zarzuty dla profesora socjologii

Gmach Uniwersytetu Wrocławskiego fot. wikipedia
Gmach Uniwersytetu Wrocławskiego fot. wikipedia

Piotr Ż., profesor socjologii z Uniwersytetu Wrocławskiego, podejrzewany jest o zaliczanie egzaminów w zamian za usługi seksualne. Ciąży nad nim już 29 zarzutów.

Jak informuje fakt 24.pl, nauczyciel akademicki i były radny sejmiku wojewódzkiego z ramienia SLD pierwszy raz usłyszał oskarżenia już w 2013 roku. W zamian za seks miał oferować pozytywne wpisy do indeksów swoich studentek i doktorantek. Proceder miał być nagrywany ukrytą kamerą i archiwizowany na prywatnym komputerze.

Mężczyzna był kilkukrotnie zatrzymywany. Usłyszał zarzuty m.in. molestowania seksualnego i udziału w zbiorowym gwałcie. Nie został aresztowany, bo sąd uznawał, że dowody są zbyt słabej jakości.

W bieżącym tygodniu usłyszał cztery kolejne zarzuty i został zwolniony do domu. Piotr Ż. nie przyznaje się do winy. - Zatrzymanie wiążę z moją działalnością publiczna i sprzeciwem wobec inwigilacji. A także z nieudanymi próbami skłonienia mnie do współpracy ze służbami specjalnymi - przytoczyła jego słowa z 2013 roku Gazeta Wrocławska.

W śledztwie przesłuchano już kilka tysięcy świadków. Jego koniec zapowiadany jest na grudzień. Wtedy prokuratura ma przesłać do sądu akt oskażrenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro