Reklama
Reklama

Stary Rynek z LED-owymi lampami: jest za jasno?

Na Starym Rynku działają już lampy LED-owe, które dają znacznie więcej światła niż dotychczasowe oprawy. Jedni cieszą się, że jest tu bezpieczniej, a inni uważają, że lampy są za jasne przez co Stary Rynek traci swój "klimat".

We wrześniu pisaliśmy, że miasto od dłuższego czasu szykowało się do wymiany oświetlenia na Starym Rynku. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania zapowiadał, że oświetlenie będzie mocniejsze i przyjaźniejsze. - Dzięki temu na Starym Rynku będzie jaśniej, z czym faktycznie jest problem od dawna. Ma to znaczenie również dla lepszego obrazu z kamer monitoringu miejskiego - tłumaczył Wiśniewski.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Stare oprawy lamp na Starym Rynku zastąpiono nowymi - LED-owymi. Nowe lampy działają od pewnego czasu i wzbudzają skrajne emocje poznaniaków. Część osób chwali metamorfozę - podkreślają, że dzięki niej na Starym Rynku jest po prostu bezpieczniej. Inni skarżą się natomiast, że światło jest zbyt jasne, a przez to nie tylko centralny punkt Poznania stracił swój charakter i wyjątkowy "klimat", ale też tracą na tym podświetlenia kamienic - nie są już tak urokliwe.

Mariusz Wiśniewski przyznaje, że barwę światła można regulować. Dodaje też, że następny w kolejności będzie blok śródrynkowy - również ma zostać doświetlony. - Jest tam zbyt ciemno i przez to niezbyt bezpiecznie - wyjaśnia.

W planach są także dodatkowe lampy na płycie Starego Rynku, ale te pojawią się dopiero w ramach większej inwestycji jaką będzie kompleksowa przebudowa płyty rynku. Dziś nie wiadomo kiedy inwestycja miałaby się odbyć.

Czy podoba Ci się nowe oświetlenie Starego Rynku?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro