Trwa seria Polaków. Grali piłkarze Lecha Poznań

W czwartym meczu z rzędy rywale nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie reprezentacji Polski do lat 21. Tym razem piłkarze Marcina Dorny w towarzyskim spotkaniu pokonali 1:0 swoich rówieśników z Norwegii.

Selekcjoner młodzieżówki nie miał do dyspozycji kilku graczy powołanych na zgrupowanie dorosłej reprezentacji. "Swoje" zrobiły również kontuzje.

Osłabienia było widać szczególnie w pierwszej połowie. Norwegowie długimi fragmentami dominowali nad Polakami, nie potrafili jednak stworzyć realnego zagrożenia pod bramką.

Po zmianie stron widowisko było bardziej wyrównane. Zwycięskiego gola zdobył po dobrym rozegraniu rzutu wolnego Paweł Jaroszyński.

90 minut na prawej stronie bloku defensywnego rozegrał Tomasz Kędziora. Dariusz Formella przebywał na placu gry niemal pół godziny. Po jednej z jego akcji fatalne pudło zaliczył dobijający uderzenie skrzydłowego Lecha Adam Dźwigała.

Mecz rozegrano w Gdyni. W poniedziałek Polska zagra w Krakowie z Ukrainą.

Polska U-21 - Norwegia U-21 1:0 (0:0)

Polska: Podleśny - Kędziora, Nowak, Jach, Jaroszyński - Mazek (83" Frankowski), Uryga, Murawski (67" Przybyła), Lipski, Kobylański (63" Formella) - Piątek (81" Dźwigała)

Bramka: Jaroszyński 72".