Reklama
Reklama

Kościuszki/Fredry: wyłączą światła na skrzyżowaniu

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Od najbliższej soboty do 31 stycznia na skrzyżowaniu ulic Fredry i Kościuszki obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu. Jezdnia ulicy Kościuszki zostanie zwężona, a dodatkowo wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna. Sygnalizację wyłączono tu testowo już w sierpniu, co spotkało się z pozytywną opinią mieszkańców.

Przez najbliższe 2,5 miesiąca na skrzyżowaniu ulic Kościuszki Fredry kierowcy i piesi będą poruszać się bez sygnalizacji świetlnej. Testowo takie rozwiązanie wprowadzono już w sierpniu. - Wprowadzone tymczasowe rozwiązanie w postaci zmiany organizacji ruchu w zakresie wyłączenia sygnalizacji świetlnej oraz zawężenia pasa ruchu w ul. Kościuszki, nie spowodowało pogorszenia bezpieczeństwa ruchu drogowego - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Mieszkańcom spodobała się zmiana, a dodatkowo na skrzyżowaniu spadła prędkość przejeżdżających samochodów. - Badanie przeprowadzono w okresie wakacyjnym, gdy natężenie pojazdów było niskie, a warunki atmosferyczne względnie dobre, zatem jego wyniki nie odzwierciedlają warunków panujących przez pozostałą część roku - dodaje. Stąd rekomendacja, by test przeprowadzić także przy docelowym ruchu.

Od najbliższej soboty do końca stycznia jezdnia ulicy Kościuszki przed Fredry będzie zwężona, a dodatkowo sygnalizacja świetlna nie będzie tu działać. Dotychczasowe kierunku poruszania się pojazdów, rowerzystów i pieszych zostaną utrzymane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny wiatr w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już około 200 zgłoszeń
17℃
11℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro