Reklama
Reklama

Rondo Szczęśliwej Podróży: auta notorycznie parkują na wysepce

Auta na wysepce przy rondzie | fot. Łukasz

Najpierw auta parkowały na chodniku przy wejściu do budynku Poznań City Center. Gdy ustawiono tu ławki i donice uniemożliwiające wjazd na chodnik, samochody przeniosły się na pobliską... wysepkę. Zdarza się, że parkują też na samym rondzie.

O problemie z kierowcami, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i ustawiają się na wysepce przy przejściu dla pieszych prowadzącym do Poznań City Center poinformował nas czytelnik Łukasz.

Niestety nie jest to pierwszy sygnał z tego miejsca. Gdy galerię otwarto, wielu kierowców zamiast na płatny parking wolało wjechać na chodnik przed głównym wejściem do obiektu. Straż miejska miała związane ręce - nie było tu oznakowania, które umożliwiałoby funkcjonariuszom przeprowadzenie interwencji. W marcu ubiegłego roku sytuacja się zmieniła - ustawiono tu zakaz zatrzymywania się, a także duże donice, które uniemożliwiają wjechanie na chodnik.

Sytuacja w tym miejscu znacznie się poprawiła, ale wciąż są kierowcy, którzy przepisy mają za nic. Teraz auta zostawiane są na wysepce pomiędzy rondem Szczęśliwej Podróży a przejściem dla pieszych. Problem występuje tu notorycznie.

Zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich czy planuje np. zamontować tu słupki, które nie pozwolą wjeżdżać na wysepkę. - Na przesłanym zdjęciu auta nielegalnie zaparkowały na wysepce, która jest elementem skrzyżowania. Zgodnie z przepisami parkowanie, zatrzymywanie się w tym miejscu jest zabronione. Poprosiliśmy służby miejskie o interwencję - informuje ZDM.

Niestety nie jest to jedyny problem. Inny czytelnik, Wiesław, pisze o autach, które parkują... na samym rondzie Szczęśliwej Podróży. Tym bardziej apelujemy do służb o odwiedzanie tego miejsca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
20.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro