Reklama
Reklama

Święto Niepodległości: obchody na Placu Wolności

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

Nie tylko na Świętym Marcinie odbywać się dziś będą wydarzenia, w których poznaniacy mogą wziąć udział. Na Placu Wolności zaplanowano uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Już o 9.00 w Farze odbyła się msza święta. Główne uroczystości rozpoczęły się przed 11.00.

Poznańskie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą o godzinie 9.00 w Farze. Po jej zakończeniu uczestnicy przeszli na Plac Wolności, gdzie przed 11.00 zaczęły się główne uroczystości.

Podobnie jak w ubiegłych latach, na placu przygotowano strefę historyczną. - Rekonstruktorzy przedstawią historię Wielkopolskiej Brygady Kawalerii i poznańskiej kawalerii, tak tej tradycyjnej konnej, jak i zmechanizowanej. Nie zabraknie żołnierskiej grochówki, ułanów, a także wystrzału z armaty prawosławnej - zapowiadał kilka dni temu Tomasz Stube, rzecznik wojewody.

Poznaniacy, którzy wybiorą się na plac będą tu mogli zobaczyć m.in. motocykl Sokół 1000, tankietkę TKS czy Fiata 612. Pojawił się też ćwiczeniowy, drewniany koń, na którym można spróbować swych kawaleryjskich umiejętności.

Także na Placu Wolności, do 13.00, działać będzie niepodległościowy plac zabaw. - Dzieci będą mogły toczyć specjalne koła, wziąć udział w slalomie na koniku, czy porzucać do celu wolantem. Dla uczestniczących w zabawie rodzin mamy rogale świętomarcińskie - zapowiadali kilka dni temu organizatorzy z Biura Poselskiego Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro