Reklama
Reklama

Wieża RTV na Piątkowie z tarasem widokowym?

fot. Red81, Wikipedia
fot. Red81, Wikipedia

We wtorek do prezydenta Poznania trafiła petycja w sprawie przejęcia i zagospodarowania na cele społeczne niższej z wież RTV na Piątkowie. Miało by się w tym miejscu pojawić Muzeum Piątkowa i wieża widokowa.

Według pomysłu radnego Prawa i Sprawiedliwości Michała Boruczkowskiego Muzeum ma powstać w niższej wieży RTV na poznańskim Piątkowie i być połączone z punktem widokowym stanowiącym kolejną atrakcję. Muzeum ukazywałoby historyczne etapy powstawania Piątkowa. Pod petycją podpisało się niemal 3 tys. Poznaniaków, wtymkompletnych podpisów (np. z numerami PESEL) mieszkańców Piątkowa było 2175.- informuje Stanisław Dębski, asystent radnego Boruczkowskiego.

Dolna część wieży miałaby być wykorzystana na działalność społeczno-kulturalną,natomiast w górnej części miałyby powstać punkt widokowy, potencjalnie kawiarenka dla mieszkańców, atakże stała wystawa dotycząca historii Piątkowa.

Aktualnym właścicielem wieży jest Emitel sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.Firma jest gotowa przekazać wieżę miastu bezpłatnie. Jedyny warunek jaki stawia Emitel - to gwarancja na wieży nie będą znajdowały się nadajniki podmiotu konkurencyjnego wobec Emitela.

Wieża musi zostać wyremontowała. Pieniądze miałyby pochodzić z budżetu miasta. Jednak już swoją pomoc finansową zadeklarował też zarząd Piątkowskiej Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Samo pokrycie kosztów (bądź ich części) utrzymania wieży przewiduje się z przychodów z wynajmowania naograniczony okres w ciągu dnia/tygodnia niektórych pomieszczeń wieży nafunkcje społeczno-komercyjne (np. organizację odpłatnych zajęć z różnych dziedzin dla dzieci), jakrównież sprzedaż biletów na wystawę historyczną i punkt widokowy - dodaje Dębski

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro