Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
16 4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
16°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
18°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wieża RTV na Piątkowie z tarasem widokowym?

j
wtorek, 10.11.2015 r.
godz. 22.06
j | wtorek, 10.11.2015 r., godz. 22.06
Wieża RTV na Piątkowie z tarasem widokowym?
fot. Red81, Wikipedia

We wtorek do prezydenta Poznania trafiła petycja w sprawie przejęcia i zagospodarowania na cele społeczne niższej z wież RTV na Piątkowie. Miało by się w tym miejscu pojawić Muzeum Piątkowa i wieża widokowa.

Według pomysłu radnego Prawa i Sprawiedliwości Michała Boruczkowskiego Muzeum ma powstać w niższej wieży RTV na poznańskim Piątkowie i być połączone z punktem widokowym stanowiącym kolejną atrakcję. Muzeum ukazywałoby historyczne etapy powstawania Piątkowa. Pod petycją podpisało się niemal 3 tys. Poznaniaków, w tym kompletnych podpisów (np. z numerami PESEL) mieszkańców Piątkowa było 2175.– informuje Stanisław Dębski, asystent radnego Boruczkowskiego.

Dolna część wieży miałaby być wykorzystana na działalność społeczno-kulturalną,natomiast w górnej części miałyby powstać punkt widokowy, potencjalnie kawiarenka dla mieszkańców, a także stała wystawa dotycząca historii Piątkowa.

Aktualnym właścicielem wieży jest Emitel sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.Firma jest gotowa przekazać wieżę miastu bezpłatnie. Jedyny warunek jaki stawia Emitel – to gwarancja na wieży nie będą znajdowały się nadajniki podmiotu konkurencyjnego wobec Emitela.

Wieża musi zostać wyremontowała. Pieniądze miałyby pochodzić z budżetu miasta. Jednak już swoją pomoc finansową zadeklarował też zarząd Piątkowskiej Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Samo pokrycie kosztów (bądź ich części) utrzymania wieży przewiduje się z przychodów z wynajmowania na ograniczony okres w ciągu dnia/tygodnia niektórych pomieszczeń wieży na funkcje społeczno-komercyjne (np. organizację odpłatnych zajęć z różnych dziedzin dla dzieci), jak również sprzedaż biletów na wystawę historyczną i punkt widokowy – dodaje Dębski

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama