Reklama
Reklama

11 listopada w Poznaniu: zmiany komunikacyjne

fot. Adrian Potrawiak
fot. Adrian Potrawiak

Już w środę na ulicy Święty Marcin obchodzić będziemy imieniny patrona tej ulicy. Zaplanowano wiele atrakcji. Trzeba się także liczyć ze zmianami komunikacyjnymi.

Koniec czekania coraz bliżej. Już w środę na ulicy Święty Marcin wielkie obchody imienin patrona ulicy. W programie jest m.in. kiermasz świętomarcińskich rogali (od 11.00 do 20.00). Stragany zostaną ustawione na ulicy Święty Marcin pomiędzy Kościuszki i Ratajczaka (przy Alfach).

Na godzinę 14.00 zaplanowano korowód świętomarciński. Rozpocznie się tradycyjnie przy kościele pod wezwaniem św. Marcina. Weźmie w nim udział około 150 osób, a towarzyszyć im będzie żywa muzyka. Około 14.30 odbędzie się przekazanie kluczy do miasta świętemu Marcinowi.

Od 15.00 do 20.00 w budynkach i podwórzach na ulicy Święty Marcin odbywać się będą działania animacyjne. Stowarzyszenie Młodych Animatorów Kultury będzie przeprowadzać warsztaty z tworzenia lampionów, Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne zorganizuje gry i zabawy dla całej rodziny, a ekipa Swing Craze zaprosi na swingującą potańcówkę.

W trakcie imprezy odbędzie się koncert Kapeli Zamku Rydzyńskiego, chóru męskiego Arion oraz gości (15.00), Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele (18.00) oraz Lecha Janerki z zespołem (19.30). Około 21.00 w sąsiedztwie CK Zamek poznaniacy będą mogli zobaczyć pokaz sztucznych ogni, który zakończy obchody.

Dobra zabawa wiąże się jednak z utrudnieniami w ruchu dla pasażerów komunikacji miejskiej i kierowców. Już wiadomo, że od 10.00 do 13.00 na odcinku ulicy Święty Marcin między Gwarną i Al. Marcinkowskiego ruch tramwajowy będzie spowolniony do 10 km/h, a od 13.00 do 19.00 trasą w ogóle nie będą się poruszać tramwaje. Tym samym konieczne będzie wprowadzenie zmian w trasach tramwajów linii nr 5, 9, 13, 16 i 27:

Linia 5
GÓRCZYN - ... - Fredry - Mielżyńskiego - plac Wielkopolski - Małe Garbary - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - ... - STOMIL
Powrót po stałej trasie tj. przez most Św. Rocha i plac Wolności

Linia 9

PIĄTKOWSKA - ... - Pułaskiego - Roosevelta - most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Górna Wilda - ... - DĘBIEC
Powrót po stałej trasie tj. przez Strzelecką i plac Wolności

Linia 13

JUNIKOWO - ... - Fredry - Mielżyńskiego - plac Wielkopolski - Małe Garbary - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Jana Pawła II - Zamenhofa - Starołęcka - STAROŁĘKA
Powrót po stałej trasie tj. przez most Św. Rocha i plac Wolności

Linia 16

OS.SOBIESKIEGO - ... - Fredry - Mielżyńskiego - plac Wielkopolski - Małe Garbary - Wyszyńskiego - rondo Śródka - Jana Pawła II - trasa Kórnicka - ... - FRANOWO
Powrót po stałej trasie tj. przez most Św. Rocha i plac Wolności

Linia 27
ZAWADY - ... - Grunwaldzka - Roosevelta - most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Górna Wilda - ... - DĘBIEC
Powrót po stałej trasie tj. przez Strzelecką i plac Wolności

Dla tramwajów linii nr 9 i 27 jadących w stronę Dębca utworzony zostanie dodatkowy przystanek na ulicy Górna Wilda, w pobliżu skrzyżowania z Niedziałkowskiego.

Z utrudnieniami muszą się liczyć także kierowcy. Od godziny 23:00 we wtorek do 6:00 w czwartek obowiązywać będzie zakaz parkowania oraz zakaz ruchu pojazdów na ulicy Święty Marcin (między al. Niepodległości i Ratajczaka). Ruch dwukierunkowy z ograniczeniami odbywać się będzie ulicami: Fredry (od ul. Mielżyńskiego do ul. Kościuszki), Garncarską (od ul. Św. Marcin do ul. Taczaka), Taylora (od ul. Kościuszki do al. Niepodległości), Kościuszki (od ul. Taylora do ul. Św. Marcin) i Kantaka (od ul. 27 Grudnia do ul. Św. Marcin).

Kierowcy muszą też pamiętać, że w środę, 11 listopada, od 12.00 do 13.30 wyłączona z ruchu będzie ulica Piekary od Ogrodowej do Świętego Marcina, a także Święty Marcin od Piekar do Ratajczaka. - Na skrzyżowaniu z ul. Ratajczaka funkcjonować będzie śluza - informuje Zarząd Dróg Miejskich. - Od 19:30 do 21:30 wyłączona z ruchu będzie al. Niepodległości na odcinku od ul. Taylora do ul. Fredry. Wyznaczone zostaną objazdy wyłączonego z ruchu odcinka al. Niepodległości - dodaje.

Przypominamy, że 11 listopada komunikacja miejska będzie funkcjonować zgodnie ze świątecznym rozkładem. Pojawią się jednak pewne zmiany: nie będzie kursować linia nr 50, autobusy linii nr 81 i 84 będą kursować tylko do przystanku Rusa Szpital, autobusy linii nr 80 nie będą podjeżdżać pod Auchan, a linii nr 98 nie będą wjeżdżać pod Kampus UAM.

Warto też pamiętać, że 11 i 12 listopada MPK będzie wykonywać remont zwrotnicy na ulicy Królowej Jadwigi - tramwaje będą kursować przez Wildę. Więcej TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
22℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro