Reklama
Reklama

Ofiary molestowania przez księży-pedofilów spotkają się w Poznaniu

fot. elvis santana / freeimages.com

W tym tygodniu w Poznaniu odbędzie się międzynarodowa konferencja "Stop nadużyciom seksualnym", w której wezmą udział ofiary molestowania seksualnego przez księży-pedofilów z USA, Polski, Senegalu czy Szwajcarii.

- W Stanach Zjednoczonych i wielu krajach Europy ujawniono tysiące przypadków molestowania przez księży. Patologie tuszowali często najwyżsi hierarchowie Kościoła Katolickiego. Czas przerwać milczenie również w Polsce - zachęcają organizatorzy konferencji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Poznańskie spotkanie jest pierwszym tego typu w naszym kraju. Organizuje je fundacja Nie lękajcie się wspierająca ofiary molestowania przez księży-pedofilów oraz chroniąca ich prawa poprzez działanie na rzecz doprowadzenia sprawców do odpowiedzialności. - Konferencja będzie głosem polskich ofiar, że istniejemy. Konferencja pokaże sens naszego działania, nie mój, lecz fundacji Pokaże losy polskich ofiar tak niesłyszanych w Polsce. Głos uczestników wskaże ludziom fundacji drogę, da siłę i wiarę w dalsze działanie - Marek Lisiński, prezes Nie lękajcie się.

Wśród gości biorących udział w konferencji są m.in. Rzecznik Prawo Obywatelskich dr Adam Bodnar oraz prof. Roman Wieruszewski z Poznańskiego Centrum Praw Człowieka. Swoje historie opowiedzą ofiary molestowania m.in. z Polski, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Holandii, USA, Senegalu, Ekwadoru i Australii. Konferencja odbywać się będzie w dniach 13 - 15 listopada. Więcej informacji TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro