Reklama
Reklama

Matyi i Chartowo/Żegrze: korki!

Korki przy skrzyżowaniu Chartowo/Piaśnicka | fot. Franek Horala / Twitter

Od piątku można korzystać z przejścia dla pieszych na ulicy Matyi, przy Poznaniu Głównym. Niestety już weekend pokazał, że nowa sygnalizacja świetlna powoduje tu spore korki. O ostrożność apelujemy do kierowców także na ulicy Krzywoustego. W weekend zamknięto wiadukt nad ulicą Chartowo - mogą się tu tworzyć korki.

Od piątkowego popołudnia można oficjalnie korzystać z nowego przejścia dla pieszych na ulicy Matyi, przy Poznaniu Głównym. Piesi cieszą się, że nie muszą schodzić do przejścia podziemnego, by dostać się z przystanku tramwajowego na chodnik przy budynku dworca, ale mniej powodów do radości mają kierowcy.

Już w sobotę na ulicy Matyi, ale też na Głogowskiej i Roosevelta, tworzyły się korki. Aut było tu sporo ze względu na targi odbywające się na MTP, a dodatkowa sygnalizacja świetlna nie poprawiała sytuacji. W poniedziałek także widać duży ruch w tym miejscu, ale korki są jeszcze mniejsze niż w weekend.

Kolejna zmiana zaszła w weekend na ulicy Krzywoustego, a także na ulicy Żegrze/Chartowo. W nocy z piątku na sobotę wyłączono z ruchu wiadukt nad ulicą Chartowo w ciągu ulicy Krzywoustego. Kierowcy muszą poruszać się w dwóch kierunkach po drugim wiadukcie. Przestawiono także szykany - stoją już przed rozbieranym wiaduktem.

Poniedziałek jest pierwszym dniem z obowiązywaniem zmian. Mogą się tu tworzyć korki. Przypominamy, że o ile na samej ulicy Krzywoustego większych utrudnień nie ma (choć już widać, że przed szykanami tworzy się korek), komplikacje można zaobserwować "na dole", a więc na ulicy Żegrze/Chartowo. Zobacz jak się tędy jeździ.

 • Aktualizacja
  poniedziałek, 9.11.2015 r., godz. 08.27
  Aktualizacja
  poniedziałek, 9.11.2015 r., godz. 08.27
  Zdecydowanie najgorzej jest obecnie na Ratajach - kierowcy omijają utrudnienia na Chartowie i Żegrzu wybierając okoliczne ulice. Kompletnie zakorkowane są Kurlandzka czy Piaśnicka. Stoi też Hetmańska.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 9.11.2015 r., godz. 09.06
  Aktualizacja
  poniedziałek, 9.11.2015 r., godz. 09.06
  Na skrzyżowaniu Chartowo/Piaśnicka ruchem będzie kierować policja. Wyłączone mają zostać sygnalizatory świetlne. Spore opóźnienia notują autobusy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
10.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro