Reklama

Arcybiskup Gądecki odwiedził pobitego Syryjczyka

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Od kilku dni w Poznaniu głośno jest o sprawie pobitego w okolicy Starego Browaru Syryjczyka. Czyn ten został potępiony m.in. przez abp. Stanisława Gądeckiego. W sobotę metropolita poznański i Patriarcha Syrii Grzegorz III Laham odwiedzą mężczyznę w szpitalu.

Duchowni biorą udział w zaplanowanym na godz. 9 otwarciu poznańskiego biura organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ul. Szewska 18) i w konferencji prasowej na temat prześladowań chrześcijan w Syrii. Grzegorz III Laham to grecko-katolicki Patriarcha Kościoła melchickiego z Syrii. Celem jego wizyty jest m.in. podziękowanie Polakom za okazane wsparcie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Po otwarciu biura i konferencji prasowej abp. Gądecki i patriarcha Grzegorz udadzą się do szpitala przy Lutyckiej, gdzie na oddziale ortopedycznym przebywa pobity Syryjczyk.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło we wtorek, a jako pierwsza poinformowała o nim Gazeta Wyborcza. W rękach policji jest już dwóch sprawców tego zajścia. Więcej można przeczytać tutaj.

  • Aktualizacja
    sobota, 7.11.2015 r., godz. 21.53
    Aktualizacja
    sobota, 7.11.2015 r., godz. 21.53
    - Prawdziwi Polacy to ci, którzy pomagają, a nie ci, którzy pobili tego mężczyznę - mówił Grzegorz III podczas spotkania. - Bardzo lubię Polskę. Nie oceniam jej na podstawie zachowania tych kilku osób - mówił telewizji WTK pobity Syryjczyk. Do sprawy odniósł się również abp. Gądecki. - Człowiek nierozumny dokonuje nierozsądnych decyzji, a opinia przechodzi na wszystkich. To oczywiście błąd logiczny - stwierdził.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro