Reklama
Reklama

Przejście dla pieszych na ul. Matyi oficjalnie otwarte!

fot. Włodzimierz Hoppel

Pod koniec października pisaliśmy, że być może w pierwszym tygodniu listopada uda się otworzyć naziemne przejście dla pieszych na ulicy Matyi, przy Poznaniu Głównym. W piątek po 13.30 z zebry można oficjalnie korzystać.

W połowie września rozpoczęły się prace związane z budową naziemnego przejścia dla pieszych na ulicy Matyi. Przejście ułatwi osobom przemieszczającym się z przystanku tramwajowego do budynku Poznania Głównego. Obecnie trzeba korzystać z przejścia podziemnego, co znacznie wydłuża trasę z budynku Poznań City Center na przystanek.

Prace budowlane na przejściu zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Od poniedziałku prowadzono natomiast odbiory techniczne. W tym czasie z przejścia korzystali już mieszkańcy, ale robili to nielegalnie. Z tego powodu w tej okolicy można było zobaczyć policyjne patrole.

Od dziś korzystanie z zebry będzie legalne! Oficjalne otwarcie zaplanowano na 13.30. Wezmą w nim udział m.in. Jacek Jaśkowiak oraz jego zastępca - Maciej Wudarski. Od godzin popołudniowych będzie więc można pokonywać trasę między przystankiem tramwajowym i budynkiem dworca PKP szybciej.

Przejście kosztowało ponad 400 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
41.97 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro