Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
25 14
Reklama

Przejście dla pieszych na ul. Matyi oficjalnie otwarte!

KaT
piątek, 6.11.2015 r.
godz. 15.16
KaT | piątek, 6.11.2015 r., godz. 15.16
Przejście dla pieszych na ul. Matyi oficjalnie otwarte!
fot. Włodzimierz Hoppel

Pod koniec października pisaliśmy, że być może w pierwszym tygodniu listopada uda się otworzyć naziemne przejście dla pieszych na ulicy Matyi, przy Poznaniu Głównym. W piątek po 13.30 z zebry można oficjalnie korzystać.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
21°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
25°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W połowie września rozpoczęły się prace związane z budową naziemnego przejścia dla pieszych na ulicy Matyi. Przejście ułatwi osobom przemieszczającym się z przystanku tramwajowego do budynku Poznania Głównego. Obecnie trzeba korzystać z przejścia podziemnego, co znacznie wydłuża trasę z budynku Poznań City Center na przystanek.


Prace budowlane na przejściu zakończyły się w ubiegłym tygodniu. Od poniedziałku prowadzono natomiast odbiory techniczne. W tym czasie z przejścia korzystali już mieszkańcy, ale robili to nielegalnie. Z tego powodu w tej okolicy można było zobaczyć policyjne patrole.

Od dziś korzystanie z zebry będzie legalne! Oficjalne otwarcie zaplanowano na 13.30. Wezmą w nim udział m.in. Jacek Jaśkowiak oraz jego zastępca - Maciej Wudarski. Od godzin popołudniowych będzie więc można pokonywać trasę między przystankiem tramwajowym i budynkiem dworca PKP szybciej.

Przejście kosztowało ponad 400 tysięcy złotych.

Reklama