Reklama
Reklama

Strażnicy Miejscy przeprowadzą się na Grunwald

To już niemal pewne. Wiosną przyszłego roku straż miejską czeka przeprowadzka do nowej siedziby. Część mundurowych opuści swoje gabinety na placu Kolegiackim i przeniesie się do budynku przy ulicy Głogowskiej.

Budynek przy ulicy Głogowskiej jest obiektem miejskim, należącym do Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obecnie trwają rozmowy na temat wymiany nieruchomości. Na ulicy Głogowskiej jest budynek Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trwają rozmowy między miastem a targami w kwestii wymiany nieruchomości i liczymy, że po sfinalizowaniu tych rozmów taki budynek mógłby trafić do straży miejskiej - informuje Waldemar Matuszewski, komendant poznańskiej SM.

W budynku o łącznej powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych miałaby się pomieścić komenda i część referatów. Wyremontowany budynek będzie w pełni zinformatyzowany. Miałyby się w nim pojawić siłownia oraz kafejka internetowa. Być może będzie to siłownia, być może kafejka internetowa. Grunwald to jest dzielnica, gdzie mnóstwo młodzieży i dzieci chciałoby korzystać z różnych innych możliwości a nie tylko z podwórek - dodaje Matuszewski.

Są też pewne minusy. To jest centralne miejsce życia władz naszego miasta. Mamy oczywiście bezpośredni, bardzo bliski kontakt do prezydenta, do zastępców prezydenta do wydziałów Urzędu Miasta. Tam będziemy troszkę z boku - tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik SM. Nie oznacza to jednak, że z placu Kolegiackiego przeprowadzą się wszyscy mundurowi. Tutaj będzie działał Referat Interwencyjny. Będą też dyżurni, którzy przez całą dobę będą czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców - dodaje Piwecki.

Miasto na modernizację budynku chce przeznaczyć nawet 600 tysięcy złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem przeprowadzka zakończy się wiosną 2016 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro