Reklama

Poznaniak nielegalnie kupił broń, w Obornikach zatrzymano handlarza

fot. Policja
fot. Policja

Jeden z poznaniaków w drugiej połowie września nielegalnie nabył broń palną - rewolwer i pistolet maszynowy z amunicją. Nie tylko on wpadł w ręce policji. Funkcjonariusze dotarli do mężczyzny z Obornik, który handlował bronią.

W drugiej połowie września policjantów z poznańskiego Starego Miasta poinformowano o mężczyźnie, który nielegalnie wszedł w posiadanie broni palnej i amunicji. Funkcjonariusze zajęli się sprawą. - Ustalili adres tego człowieka. W jego mieszkaniu znaleźli rewolwer i pistolet maszynowy z amunicją. Mieszkaniec Poznania usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni - wyjaśnia Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Policjantom udało się także dotrzeć do osoby, od której poznaniak kupił broń. Akcję zatrzymania 69-latka przeprowadzono w ubiegłym miesiącu w Obornikach. - W jego mieszkaniu zabezpieczono różnego rodzaju rewolwery, broń długą i amunicję. Dodatkowo znaleziono również narzędzia służące do przeróbek i modyfikacji broni - dodaje.

Handlarz bronią jest obecnie w areszcie. Przedstawiono mu zarzuty posiadania i handlu bronią. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro