Reklama
Reklama

Policja poszukuje kobiet molestowanych przez fałszywego profesora

We wtorek informowaliśmy o ujęciu fałszywego profesora, który na początku października dopuścił się molestowania studentki na terenie Collegium Maius. Okazało się, że poszkodowanych może być kilkaset kobiet. W tej chwili policjanci poszukują kobiet, które w przeszłości miały kontakt z zatrzymanym.

Przypominamy, że o molestowaniu, do którego doszło na początku października w budynku Collegium Maius, poinformowały władze uczelni w mailu do studentów. Wynikało z niego, że jedna ze studentek została zaczepiona przez mężczyznę, który podając się za profesora, zaproponował jej udział w badaniach antropologicznych, a następnie dopuścił się wobec niej molestowania seksualnego - Powiedział, że jest profesorem tej uczelni. Zaproponował jej udział w badaniach antropologicznych. Po wypełnieniu ankiety kobieta została nakłoniona do sukcesywnego zdejmowania odzieży i badania ciepłoty mięśni. Badanie to polegało na przyklejaniu wilgotnych karteczek do różnych części ciała. W późniejszym etapie mężczyzna namówił ją do zachowań o charakterze seksualnym. W kolejnych dniach śledczy odebrali kilka podobnych zgłoszeń - relacjonuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Policjanci rozpoczęli działania, które dzięki współpracy z pracownikami uczelni doprowadziły do zatrzymania mężczyzny -Okazało się, że poszukiwany przez policjantów to 69-letni mieszkaniec Poznania. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli ponad 270 ankiet wypełnionych przez różne kobiety. Ich analiza wskazuje, że pokrzywdzone mogą pochodzić z różnych poznańskich uczelni. Nie wyklucza się, że podejrzany mógł działać także w innych miastach - dodaje Borowiak.

Mężczyzna został aresztowany, a policjanci poszukują innych pokrzywdzonych kobiet. Sprawę prowadzi sierż. Agata Smiatacz, która prosi wszystkie pokrzywdzone kobiety o osobisty kontakt pod numerem telefonu 61 8 412 406.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
11.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro