Reklama
Reklama

Nowa 5-złotówka z poznańskim Ratuszem. Przed NBP będzie kolejka!

fot. NBP
fot. NBP

W piątek do sprzedaży trafi nowa moneta z serii "Odkryj Polskę". Tym razem na 5-złotówce znajdzie się poznański Ratusz. Monetę będzie można nabyć m.in. w poznańskim oddziale Narodowego Banku Polskiego. Gdy w maju na rynku pojawiła się poprzednia moneta z tej serii - przed siedzibą NBP w Poznaniu stała ogromna kolejka.

O tym, że poznański Ratusz znajdzie się na monecie informowaliśmy już w sierpniu. - Poznański Ratusz na pięciozłotowym nominale jest powodem do dumy. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście od dawna jest już wizytówką, która przyciąga nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale również turystów z kraju i z zagranicy. Tym bardziej cieszy nas fakt, że znajdzie on swoje godne miejsce na monecie NBP - mówił wówczas Andrzej Białas, dyrektor Gabinetu Prezydenta.

Nową kolekcjonerską 5-złotówkę będzie można nabyć od najbliższego piątku, 6 listopada, w oddziałach NBP. - To czwarty temat zainaugurowanej w maju ubiegłego roku serii "Odkryj Polskę". Moneta, którą zaprojektowała Dobrochna Surajewska, zostanie wyemitowana w nakładzie do 1 200 tys. sztuk - wyjaśnia Narodowy Bank Polski.

Na piątek zaplanowano uroczystą promocję monety - odbędzie się w południe w Ratuszu. Prezentacji monety mają towarzyszyć wystawa ukazująca historię poznańskiego budynku i wykład okolicznościowy.

Przypominamy, że gdy w maju NBP wypuścił poprzednią monetę z serii "Odkryj Polskę" (Kanał Bydgoski) na Al. Marcinkowskiego w centrum Poznania, gdzie mieści się poznański oddział banku, utworzyła się ogromna kolejka. Stali w niej chętni do nabycia kolekcjonerskiej monety. W piątek z pewnością będzie podobnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
14.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro