Reklama

Wielkopolska policja podsumowuje akcję Znicz: było bezpieczniej niż w latach ubiegłych

W poniedziałek pisaliśmy o podsumowaniu akcji Znicz w skali ogólnopolskiej. Dziś podsumowania dokonali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Okazuje się, że sytuacja na terenie Wielkopolski była znacznie lepsza niż w innych regionach.

Przypominamy, że na drogach całego kraju doszło w miniony weekend do 225 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 265 zostało rannych. To znacznie gorsze statystyki niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Szczegółowo o ogólnopolskich statystykach pisaliśmy w poniedziałek.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

We wtorek akcję znicz podsumowali wielkopolscy policjanci. Okazuje się, że na terenie naszego województwa statystyki były znacznie lepsze niż w roku ubiegłym -Tegoroczne obchody Wszystkich Świętych na drogach naszego województwa przebiegały wyjątkowo bezpiecznie. Podczas trzech dni od piątku do niedzieli odnotowano 9 wypadków. To jest o 5 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W najważniejszej ze statystyk mówiącej o ofiarach śmiertelnych, w tym roku nie było żadnej osoby, która zginęła w wypadku. Natomiast w 2014 roku 4 osoby zginęły na drodze. Również rannych było mniej tj. 9 w porównaniu do 14 w zeszłym roku - relacjonuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Jedynie w statystykach dotyczących pijanych kierowców nie różnimy się od innych regionów kraju. W miniony weekend zatrzymano 89 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pod wpływem alkoholu. Przez cały weekend na wielkopolskich drogach pracowało ponad pięciuset policjantów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro