Reklama
Reklama

Stare Miasto się zmienia: remontują chodniki, odnawiają skwery

Skwer na pl. Międzymoście | fot. RO Stare Miasto
Skwer na pl. Międzymoście | fot. RO Stare Miasto

Korzystne warunki atmosferyczne pozwalają na prowadzenie prac remontowych na ulicach i chodnikach naszego miasta. Sporo inwestycji trwa na Starym Mieście, ale jak podkreślają osiedlowi radni - potrzeby są znacznie większe.

Coraz więcej dzieje się na poznańskim Starym Mieście. Jeszcze w tym roku na terenie dzielnicy pojawiają się wyremontowane chodniki, schody czy skwery. Część prac już zakończono. - Dziś realizowane są inwestycje chodnikowe przy ulicy Wielkiej, na Garbarach - pomiędzy Szyperską a Estkowskiego. Budowane są także schody z pochylnią dla niepełnosprawnych przy bibliotece na Chwaliszewie. Na ul. Libelta uporządkowane zostaną miejsca wokół nowych drzew, zwiększy się także ilość miejsc parkingowych - wyjaśniają osiedlowi radni.

Prace prowadzone są dzięki finansowaniu z budżetu Rady Osiedla Stare Miasto oraz z miejskich funduszy. Zmieniają się także skwery. - Uporządkowany zostanie skwer przy przejściu dla pieszych na Chwaliszewie prowadzący w kierunku Ostrowa Tumskiego. Tak jak to było przed laty, pojawią się tam krzewy róż, ale także osłony zabezpieczające zieleń przed błotem i środkami sypanymi na drogi zimą - dodają. - Estetycznie wygląda oddany właśnie przez ZDM skwer przy Międzymościu, w pobliżu chwaliszewskiego krzyża, gdzie wcześniej istniała wydeptana przez pieszych błotniska ścieżka. Podczas poniedziałkowego odbioru radni przedstawili swoje wątpliwości co do rodzaju materiału użytego do budowy ścieżki. Nawierzchnia traktu wykonanego z piasku granitowego może nie sprawdzić się w tym miejscu - zaznaczają. Ostatecznie za mniej więcej miesiąc okaże się, czy wątpliwości były uzasadnione. Wówczas do sprawy mają wrócić radni osiedlowi oraz pracownicy ZDM.

W budżecie na przyszły rok RO Stare Miasto przeznaczy 330 tysięcy złotych (1/3 budżetu) na remonty chodników i ścieżek rowerowych. - Potrzeby inwestycyjne są na Starym Mieście wielomilionowe, głównie ze względu na wieloletnie zaniechania - wyjaśnia radny osiedlowy Tomasz Dworek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro