Reklama
Reklama

Stary Dworzec PKS zostanie sprzedany do końca roku?

fot. Mariusz Potrawiak
fot. Mariusz Potrawiak

Od dwóch lat autobusy PKS korzystają z nowego dworca przy centrum handlowym Poznań City Center. Stary Dworzec przeznaczony jest na sprzedaż, ale póki co nie udało się znaleźć chętnego. Jak dowiedziało się Radio Merkury pojawiła się szansa, że dworzec zostanie w tym roku sprzedany.

O planach sprzedaży starego dworca mówiło się jeszcze przed przeprowadzką na nowy dworzec. Póki co transakcji nie udało się jednak zrealizować, a władze spółki dokonały nawet podziału terenu na dwie działki i próbowały sprzedać teren w taki sposób. To również nie przyniosło skutku, ale teraz okazuje się, że pojawił się inwestor, który zainteresowany jest przejęciem całego terenu.

Informacje na ten temat podało Radio Merkury. Potencjalny kupiec będzie mógł wyburzyć istniejącą zabudową, a na jej miejscu postawić wysokie bloki lub biurowce. Prezes poznańskiego PKS-u w rozmowie z dziennikarzami nie chciał jednak zdradzić szczegółów na temat potencjalnego inwestora i jego planów. Najbliższe dwa tygodnie spółka przeznacza na negocjacje, a jeśli zakończą się one pozytywnie to transakcja zostanie sfinalizowana jeszcze w tym roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro