Reklama
Reklama

Ogród Botaniczny nie zostanie zamknięty na zimę!

fot. Marek Wachowiak

Poznański Ogród Botaniczny otwiera się na zwiedzających także zimą! Taką decyzję podjął rektor UAM. Tym samym wszyscy chętni będą mogli zobaczyć późną jesień, zimę, a także wczesną wiosnę w ogrodzie.

Do tej pory Ogród Botaniczny przy ulicy Dąbrowskiego był otwarty dla zwiedzających w najcieplejszym okresie roku - wiosną i latem. Dziś pojawiła się jednak dobra informacja - ogród będzie otwarty bez przerwy również jesienią i zimą.

Informację na ten temat można znaleźć na facebookowym profilu Ogrodu Botanicznego. - Decyzją JM Rektora prof. dr hab. Bronisława Marciniaka Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza będzie udostępniony dla zwiedzających od dnia 2 listopada 2015 roku do 31 marca 2016 roku, w godzinach od 9.00 do 15.00, przez wszystkie dni tygodnia. Wstęp do Ogrodu pozostaje nadal bezpłatny - wyjaśnia prof. UAM dr hab. Justyna Wiland-Szymańska, dyrektor Ogrodu Botanicznego.

Jest jedno "ale". - Ze względu na fakt, że nie jesteśmy w stanie w okresie zimowym odśnieżać i odladzać wszystkich alejek w parku, wejście do Ogrodu i pobyt w nim będą na własną odpowiedzialność osób zwiedzających - zaznacza dyrektor ogrodu.

Zobacz jak Ogród Botaniczny prezentował się w połowie października:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW zaktualizował ostrzeżenia o silnym wietrze
19℃
11℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
39 km
Stan powietrza
PM2.5
7.71 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro