Jan Urban wciąż niepokonany. Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:1

W pierwszym meczu ćwierćfinału rozgrywek o piłkarski puchar Polski Lech Poznań pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin. Decydująca bramka padła w drugiej połowie spotkania.

Trenerzy obu zespołów zdecydowali się na wprowadzenie wielu zmian w wyjściowych jedenastkach. Szansę od Jana Urbana dostali m.in. David Holman i Denis Thomalla, a także Dariusz Formella.
Żaden z zespołów nie miał zamiaru od początku rzucać się przeciwnikowi do gardła. Mecz toczył się w spokojnym tempie, a jeśli już ktoś przyśpieszał, to z reguły byli to gospodarze.
W 10. minucie kapitalnie uderzył Jan Vlasko, Jasmin Burić zdołał jednak sparować strzał i zatrzymał się on na poprzeczce. Gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, brakowało im jednak precyzji.
Lech przez długi czas po prostu nie istniał w ofensywie. W 26. minucie ładnie przyśpieszył Holman, ale Thomalla po jego podaniu uderzył obok bramki. Chwilę później Niemiec ponownie był bliski szczęścia, golkiper gospodarzy wybił jednak futbolówkę z linii bramkowej. Doskonałą okazję zmarnował Formella, który nie był w stanie opanować piłki na 5. metrze, a także Darko Jevtić - Szwajcar z 7. metra "przelobował" bramkę Miedziowych.
Goście nie wykorzystali okresu przewagi. Ostatnim wartym uwagi akcentem pierwszej połowy było uderzenie Krzysztofa Janusa - posłana przez niego z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła słupek bramki Buricia.
W pierwszych fragmentach po zmianie stron wydawało się, że gra będzie o wiele bardziej otwarta. Tuż po wznowieniu środkiem przedarł się Łukasz Trałka, przy strzale z 16. metra zabrakło już jednak mocy (i celności). Chwilę później mocnym uderzeniem zza pola karnego czujność Polaczka sprawdził Thomalla.

Po kilku nieudanych próbach goście nieco spuścili z tonu, do głosu doszli za to gospodarze. W 63. minucie Vlasko zagrał z rzutu wolnego w pole karne Kolejorza i po strzale Dąbrowskiego mistrza Polski uratował słupek. Zagłębie miało przewagę, nie potrafiło jej jednak udokumentować. Miedziowi zbyt dużo akcji "pchali" środkiem boiska, rzadko wykorzystując skrzydła.

Lech w końcu nieco przyśpieszył i zebrał tego efekty. W 81. minucie, po bardzo długim i nieco chaotycznym rozegraniu rzutu rożnego, kapitalnie na 14. metr zagrał Trałka, a Arajuuri efektownym uderzeniem nie dał szans Polaczkowi.

W końcówce piłkarze Piotra Stokowca robili co mogli aby zdobyć wyrównującą bramkę. Goście byli jednak zdyscyplinowani w obronie i nie pozwalali im na zbyt wiele.

Po niezbyt efektownym, ale zaciętym spotkaniu Lech pokonał beniaminka ekstraklasy i zrobił duży krok ku półfinałowi Pucharu Polski. Gra nie była może imponująca, Kolejorz po raz kolejny zagrał jednak na zero z tyłu i w decydującym momencie popisał się skutecznością.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:1 (0:0)

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Łukasz Trałka, Dariusz Dudka (Kasper Hamaainen 87") - Dariusz Formella, Darko Jevtić (Szymon Pawłowski 63"), David Holman (Maciej Gajos 77") - Denis Thomalla

Rezerwowi: Krzysztof Kotorowski - Tamas Kadar, Szymon Pawłowski, Maciej Gajos, Kasper Hamalainen, Kebba Ceesay, Abdul Aziz Tetteh

Zagłębie: Martin Polacek - Dorde Cotra, Jarosław Jach, Maciej Dąbrowski - Aleksandar Todorovski - Jarosław Kubicki, Adrian Rakowski (Krzysztof Piątek 75") - Jan Vlasko, Arkadiusz Woźniak (Łukasz Janoszka 85"), Krzysztof Janus (Jakub Tosik 67") - Michal Papadopulos.

Rezerwowi: Konrad Forenc - Damian Zbozień, Adrian Błąd, Łukasz Janoszka, Krzysztof Piątek, Jakub Tosik, Paweł Żyra.

Bramka: Arajuuri 81",

Kartki: Kędziora 43" (żółta), Trałka 61" (żółta)

81
Bardzo długo Lech rozgrywał piłkę, w końcu trafiła ona na 14. metr i Fin bardzo efektownym uderzeniem pokonał Polaczka