Reklama
Reklama

Naziemne przejście dla pieszych przy Poznaniu Głównym od przyszłego tygodnia?

fot. Kazik K.
fot. Kazik K.

Kończą się prace związane z budową naziemnego przejścia dla pieszych na ulicy Matyi. Przejście połączy przystanek tramwajowy z chodnikiem przy Poznaniu Głównym. Od poniedziałku zaczną się odbiory techniczne, po których zakończeniu będzie można korzystać z nowej "zebry".

W połowie września rozpoczęły się prace związane z budową naziemnego przejścia dla pieszych na ulicy Matyi. Przejście ułatwi osobom przemieszczającym się z przystanku tramwajowego do budynku Poznania Głównego. Obecnie trzeba korzystać z przejścia podziemnego, co znacznie wydłuża trasę z budynku Poznań City Center na przystanek.

Przejście powstaje tylko na południowej jezdni ulicy Matyi. Dodatkowo zamontowano tu sygnalizację świetlną, która ma dbać o bezpieczeństwo pieszych. - Wykonawca prac deklaruje, że prace budowlane zostaną zakończone zgodnie z terminem zawartym w umowie z inwestorem, a więc do 31 października - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

Jeśli rzeczywiście tak się stanie, 2 listopada rozpoczną się odbiory techniczne przejścia. Tuż po ich zakończeniu piesi będą mogli zacząć korzystać z nowej "zebry". Być może nastąpi to już w przyszłym tygodniu.

Przejście kosztowało ponad 400 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
34.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro