Reklama
Reklama

Wrocławska już częściowo z nowym chodnikiem, a na nim... auta

fot. Julia
fot. Julia

Mieszkańcy poruszający się ulicą Wrocławską w sąsiedztwie Starego Rynku od tygodni zmagają się z utrudnieniami - trwa modernizacja instalacji podziemnych oraz wymiana nawierzchni ulicy. Część chodnika już została wymieniona, ale oczu nie cieszy. Stoją tu bowiem samochody.

Na początku sierpnia rozpoczęły się prace związane z wymianą nawierzchni ulicy Wrocławskiej pomiędzy Podgórną i Kozią. Projekt zakłada m.in. wykonanie na całej szerokości jezdni nawierzchni z kostki kamiennej regularnej jako ciągu pieszo-jezdnego. Chodniki będą wykonane z płyt kamiennych, które zostaną wykończone bordiurą z kostki kamiennej. Nie zmieni się oświetlenie na ulicy i nie znikną stąd gazony z ozdobną zielenią.

Wraz z wymianą nawierzchni modernizowane są instalacje podziemne na ulicy. Prace miały się zakończyć w październiku, ale już miesiąc temu pisaliśmy, że przedłużają się prace związane z instalacją gazową, a to wydłuży cały remont do końca listopada.

Dziś na ulicy można już zobaczyć częściowo zmodernizowany chodnik. Mieszkańcy skarżą się jednak, że zamiast cieszy oczy, jest zastawiany przez parkujące tu auta. - Niestety ku mojemu ogromnemu zdziwieniu i rozczarowaniu, świeżo kładzione płyty chodnikowe są już rozjeżdżane przez samochody - pisze czytelniczka, Julia. - Czy ogromne środki, które wydajemy jako mieszkańcy Poznania na remont tego kawałka nawierzchni mają być wyrzucone w błoto? Czy chcemy, aby po miesiącu od oddania inwestycji, płyty granitowe były popękane i ubrudzone olejem silnikowy - pyta.

Fotografie zostały wykonane w ciągu kilku dni i widać na nich te same auta. - To samochody należące do wykonawcy prac. Z naszych informacji wynika, że mają zgodę na to, by parkować w tym miejscu - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

I choć pojazdy mają zgodę na to, by tu parkować (czego nie negujemy), na pewno nie ułatwiają życia pieszym, którzy muszą tędy poruszać się po placu budowy. Apelujemy do kierowców by rozważyli pozostawianie aut w innym miejscu - takim, które nie będzie wzbudzać kontrowersji wśród mieszkańców, a dodatkowo nie będzie utrudniać poruszania się pieszym w tym rejonie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
55.46 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro