Reklama
Reklama

Wyjątkowa wystawa w CK Zamek

fot. CK Zamek

Takie okazja nie zdarzają się w Poznaniu zbyt często. W Centrum Kultury Zamek można podziwiać wystawę obrazów autorstwa Eugène Delacroix czy Cloude'a Moneta. W sumie na ekspozycji znajduje się 80 prac.

Do Poznania trafiły wybrane obrazy z kolekcji stworzonej w 1992 roku przez Radę Regionu Dolnej Normandii. Oprócz wspomnianych autorów wyszły one spod pędzla m.in. Eugène Boudina, Raoula Dufy"ego i Alberta Marqueta, czyli znanych impresjonistów.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Na stałe wystawa ma swoją "bazę" w Abbaye aux Dames w Caen, jednak regularnie jest wożona po różnych regionach świata. Mogli ją podziwiać fani sztuki w USA, Austrii czy na Ukrainie.

- To zaproszenie do odkrywania ważnego kierunku artystycznego XIX wieku, jakim jest impresjonizm. Wystawa jednak także okazją do poznania Normandii. Ten region, oddalony zaledwie o 2 godziny drogi od Paryża, zachwyca urodą urozmaiconego krajobrazu, od klifów Etretat po Mont Saint Michel - powiedział Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce.

Wystawa czynna Malarze Normandii czynna będzie od 24.10.15 do 14.02.16 od wtorku do niedzieli w godzinach 12-20 w Sali Wystaw.

Bilety: 18 zł (normalny), 14 zł (ulgowy) 10 zł grupowy (grupa min. 15 osób, opiekun: wstęp wolny) Karta Rodziny Dużej: 10 zł /osoba

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro