Reklama
Reklama

City Trail: wygrana Marcina Fehlaua, ponad 1200 uczestników

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

W sobotę, 24 października nad Jeziorem Rusałka odbył się pierwszy w edycji 2015/2016 bieg w ramach cyklu CITY TRAIL. Linię mety minęło blisko 1200 osób. Zwyciężył Marcin Fehlau, a wśród kobiet Angelika Stefańska.

Najlepszym na 5-kilometrowej trasie okazał się - Marcin Fehlau. Jego wynik to 15:43. Wśród pań rywalizację wygrała Angelika Stefańska z czasem 18:58. - Oczywiście miło jest wygrać, ale spodziewałem się lepszego wyniku. O pełną motywację nie jest jednak łatwo, kiedy w zasadzie od pierwszych metrów biegnie się samemu - mówi wielokrotny medalista MP Marcin Fehlau i skromnie dodaje: - Przełaje nigdy nie były moją mocna stroną. Zdobywałem medale w biegach ulicznych i na bieżni, ale w przełajach nie mam sukcesów. Crossowe starty traktuję raczej jako dobry trening.

Warto podkreślić, że w zawodach dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior na czterech dystansach wystartowało łącznie ponad 400 młodych biegaczy - to także najlepszy wynik w historii cyklu.

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj.

Przypomnijmy, że CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześciu biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i dostać pamiątkowy medal należy pobiec w minimum czterech. Terminy kolejnych imprez w Poznaniu: 14 listopada, 12 grudnia, 9 stycznia, 6 lutego, 5 marca.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro