Reklama
Reklama

Śmiertelne potrącenie na DK 92: zginął 20-latek

fot. Policja

W czwartek około 21.30 na drodze krajowej nr 92 w Kawnicach doszło do tragicznego wypadku. W nieoświetlonym i niezabudowanym terenie samochód osobowy śmiertelnie potrącił 20-latka. Służby będą wyjaśniać, czy pieszy miał obowiązkowe odblaski.

Do zdarzenia doszło około 21.30 w Kawnicach pod Koninem. - Dyżurny policji z Konina został poinformowany o potrąceniu pieszego na drodze krajowej 92 - wyjaśnia Marcin Jankowski z policji w Koninie. - Na miejsce wypadku natychmiast pojechali policjanci. Potrącony 20-latek z gminy Golina był już zabrany przez karetkę do szpitala, gdzie niestety zmarł. Peugeotem kierował 30-letni mężczyzna, który w momencie wypadku był trzeźwy - dodaje.

Potrącenie miało miejsce na terenie niezabudowanym i nieoświetlonym. Auta mogą tu osiągać prędkość 90 km/h. - Policjanci będą teraz wyjaśniać dlaczego doszło do tego tragicznego zdarzenia oraz czy pieszy wyposażony był w obowiązkowe elementy odblaskowe - tłumaczy.

Jesień i zima to zawsze czas, w którym piesi są szczególnie narażeni na wypadki. Coraz szybciej robi się ciemno, a przez to jesteśmy mniej widoczni na drogach. Policjanci przypominają, że w przypadku poruszania się po zmroku pieszo po nieoświetlonej drodze poza terenem zabudowanym jesteśmy zobowiązani posiadać na sobie elementy odblaskowe. W przypadku kontroli funkcjonariuszy - brak odblasków może się skończyć mandatem w wysokości 100 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
18.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro