Reklama
Reklama

Uber wchodzi do Poznania: szukają kierowców

fot. Uber Facebook
fot. Uber Facebook

Po Warszawie, Krakowie i Trójmieście czas na Wrocław i Poznań. Uber, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych aplikacja służąca do zamawiania usług transportowych, szuka kierowców w naszym mieście.

Aplikacja mobilna Uber daje możliwość zamówienia samochodu z kierowcą. Aplikacja powstała w San Francisco i przez kilka lat znacznie zwiększyła swój zasięg. Dziś można z niej korzystać nie tylko w wielu miastach na terenie Stanów Zjednoczonych, ale też w Europie. Od ubiegłego roku Uber działa też w Polsce - w Warszawie, Krakowie i Trójmieście.

Portal Spider’s Web informuje, że wkrótce usługa będzie dostępna również we Wrocławiu i w Poznaniu. Już zaczęło się poszukiwanie kierowców zainteresowanych korzystaniem z platformy. W naszym kraju Uber działa na zasadzie pośrednictwa między pasażerami a dostawcami usługi transportowej, którzy nie są licencjonowanymi taksówkarzami. Pasażer płaci za przejazd poprzez aplikację.

Działanie Ubera budzi spore kontrowersje. Co oczywiste, aplikacja nie podoba się taksówkarzom. Opłata za przejazd z kierowcą znalezionym przez aplikację jest bowiem niższa niż w taksówce. Kwestią kontrowersyjną są też przepisy - kierowcy korzystający z aplikacji przeważnie działają w tak zwanej "szarej strefie". Mimo to wiele osób decyduje się na zarabianie w ten sposób.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
20.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro